Lidl rezygnuje z plastiku podczas grillowania!

0
1148

fot: źródło

Maj to niezwykle piękny miesiąc. Przyroda budzi się do życia, pogoda sprzyja i zachęca do spędzania czasu na czystym powietrzu, a domowe kolacje zamieniają się w pyszne, sezonowe grille, z których korzystamy tylko kilka miesięcy w roku. Urodziny? Imieniny? Impreza? Tylko grill lub…ognisko! Szybko, łatwo i przyjemnie, jednak nie ukrywajmy – jeśli jesteśmy gospodarzami i przygotowujemy potrawy, najbardziej przeraża nas…mycie sterty naczyń. Z tego właśnie powodu sięgamy po jednorazowe talerze i sztućce, które idealnie nadają się na spontaniczny piknik bądź ognisko. Niestety, nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak bardzo szkodliwe dla środowiska są tzw. „jednorazówki”, które wszyscy uwielbiamy. Na szczęście świat idzie do przodu i zamiast używać tego, co niekorzystnie wpływa na naszą planetę, możemy używać substytutów, które są przyjazne dla Matki Ziemi! Jeden z najbardziej popularnych marketów spożywczych – Lidl, postanowił walczyć z wszechobecnym plastikiem i wprowadził jednorazowe naczynia biodegradowalne!

fot: źródło

Przeczytaj: Greenpeace wie, jak skutecznie radzić sobie z plastikiem! #ToChybaTwoje

Biodegradowalne sztućce i naczynia jednorazowe można zakupić już teraz, ponieważ wprowadzono je do oferty na początku maja. Marka Grill&Fun oferuje: biodegradowalne tacki papierowe wykonane w 100% z naturalnej celulozy oraz kubki jednorazowe z celulozy z dodatkiem biodegradowalnego poliestru (poliaktydu), który najczęściej produkuje się z kukurydzy lub buraków cukrowych. Oprócz tego, w ofercie znajdziemy słomki do napojów wyprodukowane z poliaktydu, biodegradowalne sztućce wykonane z drewna pochodzącego z lasów o zrównoważonej gospodarce, co potwierdza certyfikat FSC lub sztućce wykonane z poliaktydu z domieszką otrębów, ale uczulamy – dodatek ten nie sprawia, że sztućce będą jadalne! Według prognoz, Lidl Polska wyeliminuje około 140 on plastiku w tym sezonie! Niestety, opakowania owych produktów nie ulegną zmianie i nadal będą…plastikowe. Mamy nadzieję, że zanieczyszczające folie wkrótce odejdą w zapomnienie!

fot: źródło

Sprawdź: f7krakow

Co uważacie o takim pomyśle? Myślicie, że gdyby większość wielkich koncernów (nie tylko spożywczych) poszła o krok dalej i zrezygnowała z plastiku, nasza Matka Ziemia w końcu nie byłaby tak zanieczyszczona? Czekamy na Wasze opinie!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Info: RP