Linie lotnicze doniosły o UFO podczas lotu nad Nowym Meksykiem

0
506
Piloci zauważyli niezidentyfikowany obiekt latający (UFO) szybujący tuż nad nimi. Zdjęcie: pixabay.com

American Airlines doniosło o UFO podczas lotu nad Nowym Meksykiem.

Chociaż piloci twierdzili, że pędzący obiekt „podobny do pocisku” przeleciał tuż obok samolotu, kontrola ruchu lotniczego nic nie znalazła na swoich radarach.

Do incydentu doszło 21 lutego 2021 roku nad północno-wschodnim Nowym Meksykiem.
Zdjęcie: Wikimedia Commons

Loty komercyjne są zwykle spokojne, ale dla kilku pilotów na pokładzie American Airlines niedzielny lot 2292 do Phoenix w Arizonie nie był nudny. Około godziny 13:00, zauważyli niezidentyfikowany obiekt latający (UFO) szybujący tuż nad nimi na wysokości ponad 11 km.

Według The Drive, lot wystartował z Cincinnati w Ohio bez żadnych problemów. Lecąc na międzynarodowe lotnisko w Phoenix Sky Harbor, samolot szybko znalazł się na wysokości przelotowej, ponieważ pasażerowie starali się wyczekiwać czasu. Nie wiedzieli jednak, że piloci w kokpicie mają do czynienia z niewytłumaczalnym UFO.

Gdzieś nad północno-wschodnim Nowym Meksykiem lotnicy skontaktowali się drogą radiową z Centrum Kontroli Ruchu Lotniczego w Albuquerque w celu uzyskania odpowiedzi. Według Q13 Fox, transmisja została nagrana i przechwycona przez doświadczonego radiowca Steve’a Douglassa, który opublikował ją na swoim blogu Deep Black Horizon.

„Czy widzisz tu jakieś cele? Po prostu coś nam przeleciało – powiedział pilot. „Nienawidzę tego mówić, ale wyglądało to jak długi, cylindryczny obiekt, który wyglądał prawie jak pocisk manewrujący poruszający się bardzo szybko. To przeszło tuż nad nami”.

Ale być może najbardziej niezwykły jest fakt, że żaden z pasażerów na pokładzie nie widział UFO ani nawet nie wiedział, że widzą go piloci.

W międzyczasie osoby od radarów na ziemi i ufolodzy amatorzy desperacko próbowali zidentyfikować, co tego dnia przeleciało w Airbus A320 na niebie. Wydawało się jednak, że linie lotnicze American Airlines wahają się, czy przyznać, że incydent miał miejsce.

„W tej chwili nie mamy żadnych wskazówek, że transmisja radiowa pochodziła od załogi samolotu na pokładzie samolotu American Airlines Flight 2292 w dniu 21 lutego” – podała firma.

Ale Steve Douglass twierdzi, że w samej transmisji nie było żadnych śladów sfabrykowania ani innych podejrzanych elementów. Po początkowym odrzuceniu transmisji, linie lotnicze American Airlines publicznie to potwierdziły.

„Po przesłuchaniu naszej załogi lotniczej i uzyskaniu dodatkowych informacji, możemy potwierdzić, że ta transmisja radiowa pochodziła z lotu 2292 American Airlines, 21 lutego” – napisano. „W przypadku jakichkolwiek dodatkowych pytań zachęcamy do skontaktowania się z FBI”.

Posłuchaj: Gromee i dający nadzieję utwór „Cracow In The Crown”

Linie lotnicze American Airlines początkowo odmówiły potwierdzenia lub zaprzeczenia autentyczności przekazu radiowego.

Należy zauważyć, że American Airlines to jedna z największych korporacji lotniczych na świecie. Fakt, że nie tylko potwierdziła, że jej piloci natknęli się na UFO, ale także zasugerowała, że wszelkie dochodzenia będą przekazywane FBI, jest wiadomością wartą uwagi – szczególnie po tym, jak Pentagon przyznał w zeszłym roku, że Marynarka Wojenna była świadkiem zaskakującego UFO.

Rzeczywiście, w 2007 i 2017 roku do sieci wyciekły nagrania US Navy przedstawiające szybko poruszające się UFO. Oczywiście autentyczność była kwestionowana, dopóki Pentagon nie potwierdził, że filmy są prawdziwe.

To oszałamiające odkrycie nastąpiło po ogłoszeniu przez Marynarkę Wojenną USA w 2019 r., w którym wyszczególniono nowe wytyczne dotyczące wewnętrznego zgłaszania tych obserwacji.

Czytaj: W 2026 roku w podróż wyruszy pierwszy na świecie elektryczny samolot pasażerski

Nowy Meksyk jest domem dla strzelnicy rakietowej White Sands – która twierdzi, że w dniu obserwacji nie przeprowadzała żadnych testów. Zdjęcie: Wikimedia Commons

Jeśli chodzi o obserwacje American Airlines nad Nowym Meksykiem, należy zauważyć, że w tym stanie znajduje się strzelnica rakietowa White Sands. Wcześniej opisywano to jako „największą, w pełni wyposażoną, otwartą strzelnicę”, jaką Departament Obrony kiedykolwiek publicznie potwierdził.

Scott Stearns, szef do spraw publicznych w White Sands Missile Range powiedział, że nie testowali niczego w tym dniu.

Tak więc ten incydent można dodać do zbioru tak wielu innych niewytłumaczalnych wydarzeń z historii UFO w Ameryce.

johannesfloe.com – Art to remember