Ludzie czekają latami na te pyszne krokiety wołowe w sklepie mięsnym

0
497

Legendarny sklep mięsny w Takasago w Japonii sprawia, że krokiety z wołowiny Kobe są tak pyszne, że ludzie chcą (i muszą!) czekać latami, aby ich spróbować.

Meat & Delicatessen Asahiya, popularny sklep mięsny w Takasago, w japońskiej prefekturze Hyōgo, od momentu otwarcia w 1918 roku robi chrupiące krokiety wołowe.

Możesz wejść i zamówić sobie kilka smażonych przysmaków, i najprawdopodobniej pokochasz każdy kęs, ale jeśli chcesz spróbować najlepszych krokietów, jakie Asahiya ma do zaoferowania, będziesz musiał poczekać w kolejce.

Słynne krokiety wołowe Kobe w sklepie mięsnym cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że na otrzymanie zamówienia ludzie muszą czekać latami, a nawet dziesięcioleciami.

Musicie wiedzieć, że wołowina Kobe to najdroższa wołowina świata.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Krokiety wołowe Kobe sklepu Asahiya są dobrze znanymi przysmakami wśród japońskich smakoszy, ale ich ekskluzywność po raz kolejny zwróciła ostatnio uwagę całego świata przez intrygujący tweet.

28 kwietnia użytkownik Twittera @hayasino napisał, że w końcu otrzymał swoje krokiety z wołowiną Kobe od Meat & Delicatessen Asahiya, 9 lat po złożeniu zamówienia…

Oczywiście ludzie byli zaintrygowani wpisem @hayasino, ale wkrótce inni internauci zaczęli odpowiadać na jego oryginalny wpis i mówić, że wciąż muszą czekać wiele lat na swoje krokiety, a jedna osoba twierdziła, że mają otrzymać krokiety z wołowiną Kobe w 2052 roku Choć brzmi to jak przesada, na oficjalnej stronie Asahiya pojawiło się powiadomienie, że okres oczekiwania wynosi około 30 lat.

Wyobraź sobie, że jesteś w podeszłym wieku miłośnikiem krokietów, zaintrygowanym przysmakiem wołowiny Kobe sklepu Asahiya i nie wiesz, czy dożyjesz, aby ich spróbować…

Ile więc kosztują najlepsze na świecie krokiety wołowe? Cóż, w rzeczywistości nie są aż tak drogie. Trzeba zapłacić 2700 jenów (92 zł) za paczkę pięciu krokietów – ale to szalony czas oczekiwania jest zniechęcający.

Czytaj: Te larwy chrząszczy zawierają więcej białka niż wołowina

Według strony internetowej Meat & Delicatessen Asahiya, robienie krokietów jest pracochłonnym procesem, a ponieważ używa się tylko najlepszej i najrzadszej wołowiny Kobe, każdego dnia powstaje tylko około 200 sztuk. To nic w porównaniu z popytem na nie, więc lista oczekujących rozciąga się teraz na 30 lat. Jeśli nie ma opóźnień…

Czytaj: Aleph Farms stworzył pierwszy laboratoryjny stek

Na szczęście sklep mięsny Asahiya oferuje różne przysmaki, w tym krokiety wołowe, które, jak ludzie mówią, są warte śmierci. Ale jeśli chcesz tego, co najlepsze, co ma do zaoferowania legendarny sklep mięsny, będziesz musiał poczekać minimum kilka lat.