Ludzie kochają przygody tego jeża i jego najlepszego przyjaciela

0
797

Poznaj jeża Herbee i kota bengalskiego Audree, którzy rozjaśnią na chwilę nasze życie swoją piękną przyjaźnią.

Oboje są częścią rodziny Mr. Pokee. Ich właścicielka, Talitha Girnus z Niemiec, stale publikuje informacje na ich temat na swoich stronach w mediach społecznościowych i są one niezwykle popularne w Internecie. W rzeczywistości zwierzęta mają ponad 1,8 miliona obserwujących na Instagramie.

Przewiń w dół, aby zobaczyć, jak na co dzień wygląda przyjaźń jeża i kotki.

Więcej informacji: MrPokee.com | Instagram | Facebook

Mr. Pokee
Mr. Pokee
Mr. Pokee

Mimo, że Herbee jest maleńkim jeżem, a Audree kotem, oboje stali się nierozłączni. Talitha robi im zdjęcia na oszałamiającym tle, gdy wspólnie wyruszają na urocze przygody.

„Kilka miesięcy po adoptowaniu jeża Herbee od dziewczyny, która nie mogła go zatrzymać z powodu poważnych reakcji alergicznych, adoptowałam Audree. Miała trzy miesiące, kiedy ją dostałam i pierwotnie była już zarezerwowana dla kogoś, ale pani odwołała rezerwację, zanim zadzwoniłam – powiedziała Talitha Bored Panda.

Czytaj: Najbardziej urocze zdjęcia jeży

Mr. Pokee
Mr. Pokee
Mr. Pokee

„Od wielu lat marzyłam o tym, aby mieć kota, a kot bengalski dobrze dogaduje się z innymi zwierzętami. Chciałam wyjątkowego kota, który wybierałby się ze mną w poszukiwaniu przygód i podróżował ze mną, więc nie było wielkiego wyboru odnośnie rasy. A potem pewnej nocy śniło mi się, że mam kota bengalskiego, którego zabieram ze sobą w podróż i zostaliśmy najlepszymi przyjaciółmi w historii ”- powiedziała.

„Kiedy się obudziłam i zdałam sobie sprawę, że to tylko sen, zasmuciłam się. Ale kilka chwil później zdałam sobie sprawę, że ten sen nie był czymś, co nie mogło przekształcić się w rzeczywistość. Odpaliłam Google. Pierwszym kotem, którego znalazłam, była Audree. Kiedy zadzwoniłam do pani, opowiedziała mi jej historię i poczułam, że to ta kotka. Audree ma 3 braci, a ja mam 2 braci. Zawsze bawili się jak szaleni, a ona była tuż obok nich, była trochę nieśmiała i po prostu patrzyła. Tak jak ja jako dziecko.”

Mr. Pokee
Mr. Pokee
Mr. Pokee

Talitha powiedziała, że zabrała jeża Herbee ze sobą, kiedy poszła odwiedzić Audree przed podjęciem ostatecznej decyzji. „Natychmiast stali się przyjaciółmi! Teraz są nierozłączni! Gdziekolwiek idzie Herbee, Audree idzie za nim. Kładą się obok siebie, czasem nawet tulą się i bawią razem. Kotka Audree ma już prawie rok!

Według Talithy, kiedy Herbee i Audree spotkali się po raz pierwszy, oboje byli ciekawi siebie, ale to jeż nie stawiał kolców i nie bał się kotki. Tymczasem Audree była bardzo ostrożna.

„Jedzą razem w nocy, czasem z tej samej miski. Audree lubi jedzenie Herbee lepiej niż własne, mimo że jedzą to samo jedzenie (z wyjątkiem owadów Herbee). Audree może wejść do klatki Herbee i czasami tam śpi lub po prostu go obserwuje. Herbee raz ugryzł Audree i kotka zamiauczała z bólu i wyszła – to się nigdy więcej nie powtórzyło. Jeż doskonale zrozumiał, że nie może tak więcej zrobić.”

Mr. Pokee
Mr. Pokee
Mr. Pokee
Mr. Pokee
Mr. Pokee
Mr. Pokee

„Przez pandemię koronawirusa nie możemy teraz podróżować. Może w tym wszystkim chodzi o to, aby czuć się szczęśliwym, tam gdzie się jest? To świetna lekcja!”.

Mr. Pokee
Mr. Pokee
Mr. Pokee

Talitha zaczęła publikować zdjęcia zwierząt w 2015 roku, kiedy dostała jeża Pokee, który miał wtedy zaledwie 8 tygodni. Dlatego wszystkie jej konta w mediach społecznościowych noszą nazwy Pokee, pierwotnego jeża.

Niestety, Pokee zdechł i poszedł do nieba w 2019 roku. Ale jeż Herbee jest tak samo kochany i wywołuje uśmiech na naszych twarzach. Właścicielka Talitha ma nawet tatuaż na nadgarstku, aby uczcić pamięć jeża Pokee. Chociaż Herbee nie jest spokrewniony ze swoim poprzednikiem, wydaje się, że podziela tę samą miłość do pozowania i modelowania jak jego wcześniejszy kolega.

Mr. Pokee
Mr. Pokee
Mr. Pokee

„Niesamowici ludzie z całego świata są zainspirowani do śledzenia naszych przygód, szczególnie dlatego, że kochają nasze przesłanie”, pisze Talitha na swojej stronie internetowej. „Pomiędzy wszystkimi poważnymi wydarzeniami na świecie każdego dnia, Pokee, a teraz także Herbee i Audree są tutaj, aby dać ci powód do radości i uśmiechu. Za każdym razem, gdy wracasz na naszą stronę, chcemy przypominać, abyś nigdy nie tracił wiary i zawsze podążał za głosem serca.”

Pocieszające przesłanie i coś, o czym należy pamiętać, zwłaszcza gdy takie złe rzeczy dzieją się w 2020 roku.

Mr. Pokee
Mr. Pokee
Mr. Pokee
Mr. Pokee
Mr. Pokee
Mr. Pokee
Mr. Pokee
Mr. Pokee
Mr. Pokee

Czytaj: BADAIN-JARAN, CUDOWNE JEZIORA, NAJPIĘKNIEJSZE WYDMY NA ŚWIECIE.