Ludzie, którzy ciągle publikują selfie z treningów, mają problemy natury psychologicznej

0
1333

Bądź ze mną szczery: na pewno masz jednego lub wielu przyjaciół, którzy zawsze informują o aktywności na siłowni na Facebooku. A może Ty jesteś taką osobą?

Znasz ten typ człowieka? Za każdym razem, gdy jest na siłowni, musi poinformować cały świat, że ćwiczy. Dodaje zdjęcia (oczywiście z siłowni) i wiele motywujących cytatów, np.: „Trening najlepszym lekarstwem na wszystkie dolegliwości”, „Życie jest jak siłownia. Im cięższe podnosisz problemy, tym stajesz się silniejszy”.

On jest fit i Ty koniecznie musisz o tym wiedzieć. Motywujące cytaty z czasem stają się bardzo irytujące, w zależności od tego, jak bardzo nienawidzisz tego boleśnie nadużywanego, wygiętego bicepsa na zdjęciu.

Naukowcy z Uniwersytetu Brunel w Londynie przeprowadzili badanie, dlaczego tak wiele osób uczestnicząc w treningu musi poinformować o tym w mediach społecznościowych. Wyniki są niepochlebne. Skłonność do publikowania licznych selfie dokumentujących aktywność fizyczną wskazuje na pewien rys osobowości.

Uzależniony od uwagi i szacunku

Ludzie, którzy nieustannie publikują w mediach społecznościowych zdjęcia pokazujące, jak ćwiczą na siłowni, są napędzani narcyzmem. Zdaniem naukowców, głównym celem jest pochwalenie się, ile czasu ktoś zainwestował w swój wygląd oraz zdobycie jak największą ilość „like’ów” i komentarzy, które musną ich ego.

Najczęściej nie kończy się tylko na zdjęciach z siłowni. Osoby trenujące publikują także więcej statusów dotyczących diety, zwyczajów żywieniowych, fit przepisów, co według naukowców ma demonstrować, ile włożyli wysiłku w dbanie o swój wygląd zewnętrzny.

WYBIERZ JEDEN PRZEDMIOT I DOWIEDŹ SIĘ CZEGOŚ NOWEGO O SOBIE. CIEKAWY PSYCHOTEST! – f7dobry.com

 

Zdjęcia osób ćwiczących najchętniej lubiane na Facebooku

Naukowcy przebadali użytkowników Facebooka i zaważyli, że posty osób ćwiczących zbierają najwięcej „like’ów” – dzięki czemu dostarczają większą ilość uwagi, jakiej osoby narcystyczne pragną.

„Osoba narcystyczna częściej aktualizowała informacje o swoich osiągnięciach, co było motywowane potrzebą uwagi i akceptacji ze strony społeczności Facebooka”, konkluduje badanie.

Duża liczna polubień niekoniecznie oznacza, że wszyscy uwielbiają oglądać te przechwalające się posty.

„Pomimo otrzymywania większej ilości polubień i komentarzy pod zdjęciami z siłowni, to może być przyjaciele z Facebooka grzecznie okazują zachwyt, podczas gdy potajemnie nie lubią takich egoistycznych pokazów” – wyjaśnia Dr Tara Marshal.

Tak więc, Twoje ciało codziennie diametralnie się nie zmienia, może powstrzymaj się od codziennych aktualizacji na Facebooku o swoich postępach na siłowni? Twoi przyjaciele będą Ci za to wdzięczni.

Twój Facebook jest zapełniony zdjęciami ze związku? Możesz mieć niską samoocenę

Naukowcy z Brunel University przyjrzeli się nie tylko osobom narcystycznym. Wzięli pod lupę także innych użytkowników Facebooka. Co się okazało?

Otóż, użytkownicy, którzy umieszczają dużą ilość zdjęć i postów dotyczących swojego partnera czy partnerki, mają niższą samoocenę. Dodając dużo zdjęć z połówką swojego serca, próbują wmówić innym i przede wszystkim sobie, że to jest miłość na całe życie, gdzie w rzeczywistości jest zupełnie inaczej.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź naszą stronę f7krakow.pl

Źródło: independent.co.uk
Zdjęcie: pixabay.com