Ludzie zorganizowali ostatnie przyjęcie urodzinowe dla 4-latki z rakiem mózgu

0
153
Społeczność pomogła świętować ostatnie urodziny dziewczynki z Wisconsin: „Naszym celem jest jej uszczęśliwienie”

Urodziny wyznaczają ważne kamienie milowe w życiu dziecka. Jednak dla 4-letniej Delaney Krings z Pewaukee w stanie Wisconsin, jej urodziny będą tymi, które jej rodzina zapamięta na zawsze.

Delaney Krings skończyła w tym miesiącu pięć lat, jej rodzina, a nawet nieznajomi, zrobili wszystko, aby zorganizować jej urodziny, które wszyscy zapamiętają na zawsze.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Po zdiagnozowaniu śmiertelnego raka mózgu w październiku 2022 roku, rodzinie Delaney powiedziano, że zostało jej tylko sześć do ośmiu tygodni życia. Jej matka, Heather Krings, potwierdza: „To będą jej ostatnie urodziny”. Rodzina postarała się, aby piąte urodziny Delaney, które były 16 grudnia, były wyjątkowe.

Kiedy rodzina przywiozła Delaney do szpitala dziecięcego w Wisconsin, w Milwaukee, poinformowano ich, że rak rozprzestrzenił się już w jej mózgu i że niewiele czasu jej zostało.

Delaney miała infekcję ucha, coś, o czym jej matka powiedziała, że często miała jako dziecko. Kiedy jej infekcja ucha się zagoiła, Delaney wciąż traciła równowagę. Jej mama wiedziała, że coś jest nie tak.

Tydzień po rozpoznaniu guza mózgu udała się na wizytę do Szpitala Dziecięcego Wisconsin w Wauwatosa. Powitały ją trzy kobiety z personelu medycznego, z których każda trzymała pudełko chusteczek higienicznych.

„To nieuleczalne”, powiedziano jej. Co gorsza, wkrótce powiedziano jej, że zostało jej może tylko około sześciu tygodni życia. „Jeśli pożyje jeszcze trzy miesiące, to będzie cud” – powiedziano matce.

Czytaj: Pierwszy pacjent otrzymał obiecującą tabletkę hamującą raka

Cała rodzina skupia się teraz na dawaniu córce każdego grama miłości do końca jej życia.

„Z dnia na dzień tracimy trochę więcej. Wiemy, że Delaney niedługo odejdzie i że prawdopodobnie zacznie się czuć trochę gorzej. Ale jak powiedzieć 4-latce, że niedługo umrze? To wyrywa ci serce” – mówi rodzina. Mając tak mało czasu, cała rodzina Krings jest zdeterminowana, aby każda chwila spędzona z córką się liczyła.

Słysząc o diagnozie Delaney, bliska przyjaciółka rodziny, Sharon Tomlinson, zorganizowała zbiórkę kartek urodzinowych, zachęcając ludzi do wysyłania kartek, zwłaszcza tych z jej ulubionymi postaciami z „Krainy Lodu” lub Harrym Potterem, kolejnym filmem, który uwielbia.

Czytaj: Pasterka w Kopalni Soli „Wieliczka” w Krakowie

Informacja ta szybko rozprzestrzeniła się poza Wisconsin, zwracając uwagę innych stanów, a nawet całego świata. Nawet piłkarz NFL, JJ Watt, który pochodzi z Pewaukee, wysłał list do Delaney.

„Karty napływają z całego kraju, a niektóre z zagranicy” – powiedziała matka dziewczynki. „Córka ma w sobie tyle miłości. Nie ma możliwości, abyśmy byli w stanie zmusić ją do otwierania tysięcy kart dziennie. Wybieramy garść i otwieramy je dla niej. Ulubione są karty odtwarzające muzykę”.

Lokalna społeczność w Pewaukee również pomogła, organizując specjalne obchody urodzinowe 16 grudnia, które obejmowały paradę 150 zabytkowych samochodów, wizyty policji i oddziału ratunkowego oraz postacie z animowanego filmu Disneya „Kraina Lodu”, ponieważ Delaney uwielbia postaci z tego filmu. Lokalne grupy teatralne zgłosiły się na ochotnika do odgrywania scen. Ponadto Delaney otrzymała również niestandardowy tort urodzinowy, którym mogła podzielić się z przyjaciółmi i rodziną. I była gorąca czekolada

„Najsłodsze dziecko na świecie”

Nawet gdy była młodsza, Heather powiedziała, że Delaney zawsze pomagała innym w potrzebie.

Kiedy szła do przedszkola, jeśli dziecko było na dole i płakało, była pierwszą osobą, która podchodziła do dziecka, aby usiąść cicho obok i podzielić się zabawką. „Ona po postu taka jest” – powiedziała jej matka. „Ma sposób na nawiązanie kontaktu ze wszystkimi i zdobycie ich serca”.

„Jest słodka, trochę bezczelna i trochę dowcipna” – powiedziała Heather.

Delaney, jak powiedziała jej matka, zawsze była szczęśliwym dzieckiem, a nawet teraz, kiedy przeszła pięć operacji od czasu postawienia diagnozy, wciąż oczarowuje swoich lekarzy.

Oczarowuje nawet innych czymś, co Delaney uważa za zabawne: „Opowiadanie bardzo kiepskich dowcipów” – powiedziała jej matka.

„Delaney jest naszym słodkim aniołkiem, a czasami anioły nie są przeznaczone do pozostania z nami przez cały czas, kiedy tego chcemy, są też potrzebne do wykonywania swojej anielskiej pracy gdzie indziej” – tak powiedziała Heather, gdy przekazała smutną wiadomość 12-letniej córce Brooklyn i 10-letniemu synowi Carsonowi.

„Te słowa nie ułatwiają sprawy, chociaż jest to najlepszy sposób na wyjaśnienie prognozy Delaney” – powiedziała Heather.

„Naszym celem jest uszczęśliwienie jej, aby wiedziała, że jest naszą księżniczką” – powiedziała mama.

U Delaney Krings, 4-latkki z Wisconsin, zdiagnozowano śmiertelnego raka mózgu i zostało jej kilka tygodni życia.

Jej rodzina poprosiła o pomoc w zorganizowaniu niesamowitych ostatnich urodzin Delaney 16 grudnia.

Ludzie z całego świata przesyłają kartki urodzinowe i życzą Delaney wszystkiego najlepszego z okazji 5. urodzin.