Ludzie zostawiają bagażniki otwarte podczas parkowania, aby zapobiec włamaniom

0
278

Można ją opisać jako jedną z najbardziej sprzecznych metod zapobiegania włamaniom samochodowym, ale ludzie w Bay Area zostawiają zaparkowane samochody z otwartymi bagażnikami, aby zniechęcić potencjalnych złodziei.

San Francisco i Oakland odnotowały znaczny wzrost liczby włamań pojazdów w ostatnich miesiącach, i podobno sprawy potoczyły się tak źle, że ludzie wolą zostawić swoje samochody szeroko otwarte tylko po to, by pokazać potencjalnym złodziejom, że nie mają nic wartego kradzieży.

Według kilku lokalnych stacji informacyjnych, coraz więcej mieszkańców zaczęło wyjmować ze swoich pojazdów wszystko, co wartościowe, odblokowując drzwi i zostawiając otwarty bagażnik. Przynajmniej złodzieje nie muszą wybijać szyby, żeby w zaparkowanym samochodzie nie znaleźć niczego wartościowego.

„W moim samochodzie nic nie ma i widzą, że nie ma nic do zabrania” – powiedziała Parisa Hemmat, właścicielka firmy z Oakland, zostawiając swojego SUV-a z szeroko otwartym bagażnikiem.

Czytaj: W 1895 roku w całym stanie Ohio były tylko 2 samochody, a mimo to zderzyły się ze sobą

NBC Bay Area donosi, że włamania w San Francisco wzrosły o prawie 200% od zeszłego roku, a każdego dnia zgłaszanych jest około 74 nowych włamań. Niektórzy właściciele samochodów zwracają się w stronę tabliczek w oknach z napisem „Proszę korzystać z drzwi” lub „Proszę nie tłuc szyb!! Nic cennego w środku!!”

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Chociaż pozostawianie samochodu z otwartymi drzwiami, a nawet z otwartym bagażnikiem, gdy jest zaparkowany, staje się popularne w Bay Area, policja ostrzega przed tym kierowców.

„Złodzieje mogą ukraść Twój akumulator, Twoje opony”, powiedział były zastępca komendanta policji San Francisco Garret Tom. „Mogą wejść do Twojego schowka i dowiedzieć się, gdzie mieszkasz. To zaproszenie do katastrofy”.

Czytaj: Nowe policyjne radiowozy w Krakowie