Luksusowa łódź podwodna zabierze Cię na głębokość 300 metrów

0
150
Super Sub przejdzie próby morskie wiosną 2023 roku. Zdjęcie: Twitter

Zdolna do przewozu trzech pasażerów w jednym czasie, łódź podwodna „Super Sub” może nurkować pod wodą na głębokość 300 metrów z prędkością do 10 węzłów (18 km na godzinę).

To 3-4 węzły szybciej niż maksymalna prędkość przelotowa delfina butlonosa i 7 węzłów szybciej niż przeciętna łódź podwodna.

Elektryczna łódź podwodna w kształcie pocisku jest przeznaczona dla ekoturystów, którzy chcą bawić się pod wodą z żółwiami, rekinami i innymi stworzeniami morskimi.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Jego projekt zaprezentowała U-Boat Worx — holenderska firma, która chwali się, że łódź podwodna ma taką samą efektywną dynamikę przepływu jak samochód elektryczny.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani tym rozwojem”, powiedział dyrektor generalny U-Boat Worx, Bert Houtman.

„To coś, nad czym ciężko pracowaliśmy, a teraz, mając do czynienia z możliwie najbardziej dynamiczną łodzią podwodną, ​​nie moglibyśmy być bardziej zadowoleni.”

„Jesteśmy przekonani, że nasi klienci poczują to samo.”

U-Boat Worx ogłasza znaczną poprawę wydajności swojej łodzi podwodnej Super Sub. Zdjęcie: Twitter

Super Sub, który ma cztery potężne silniki o mocy 60 kW, został po raz pierwszy zaprezentowany światu w 2021 roku.

Menedżer marketingu U-Boat Worx, Roy Heijdra, powiedział w zeszłym roku, że ceny statku zaczynały się od 5,8 miliona dolarów (26 mln zł) za model podstawowy.

„Sam model jest skierowany zarówno do prywatnych właścicieli, jak i do przedsięwzięć komercyjnych” – powiedział wówczas Heijdra.

„Nie byłoby zaskoczeniem, gdyby w niedalekiej przyszłości wysokiej klasy ośrodek prowadził super łódź podwodną”.

System podtrzymywania życia Super Sub zapewnia co najmniej 96 godzin tlenu – jednak pasażerowie nie zobaczą tajemniczych stworzeń z dna oceanu, ponieważ jest on przeznaczony tylko do głębokości nieco mniejszej niż 300 m.

Jest to region oceanu znany jako strefa mezopelagiczna lub strefa „zmierzchu”.

Jest to ostatnia warstwa, przez którą przenikają promienie słoneczne, a jej mieszkańcami są kalmary, mieczniki i ryby bioluminescencyjne, a także meduzy, rekiny i delfiny, które nocą wypływają na płytsze wody, aby się pożywić.

Czytaj: Kanadyjscy nurkowie morscy świętują ukończenie szkoły podwodnym zdjęciem

Firma określiła Super Sub jako „najszybszą i najbardziej zwrotną konstrukcję, zapewniającą dynamiczne nurkowanie i zdolność radzenia sobie z silnymi prądami”.

Z długim ogonem i kabiną w kształcie bańki, Super Sub waży około 9 ton i wygodnie pomieści dwóch pasażerów i pilota.

Projektanci stojący za tym innowacyjnym statkiem twierdzą, że może on wykonywać strome 30-stopniowe podjazdy i nurkować, zachowując jednocześnie 360-stopniowy widok dla osób na pokładzie.

Super Sub ma przejść próby morskie wiosną przyszłego roku, ale jeden model został już sprzedany pierwszemu właścicielowi.

Nie jest jasne, ile za to zapłacił ani ile U-Boat Worx wydał na projekt i budowę statku.

Nowa ultraluksusowa łódź podwodna o długości 5,3 metra i wysokości 2,1 metra jest bardziej przestronna i szybsza niż inne łodzie podwodne.

Całkowicie elektryczna łódź podwodna U-Boat Worx może teraz pływać szybciej niż delfin. Zdjęcie: Twitter

Dla porównania, jego rywal Deepflight Dragon – mający zaledwie 5 metrów długości i 1 metr wysokości – osiąga maksymalną prędkość 4 węzłów (7,5 km na godzinę).

Super Sub ma ultralekkie akumulatory litowo-jonowe i 62-kilowatowy układ napędowy, który może wytrzymać do ośmiu godzin pod wodą między ładowaniami.

Czytaj: Pierwsza w pełni elektryczna, wolna od emisji łódź pasażerska zbudowana w Stanach Zjednoczonych!

Na początku tego roku firma zaprezentowała również luksusowy okręt podwodny o nazwie U-Boat Worx Nexus Series, który może przewozić dziewięciu pasażerów na głębokość do 200 metrów pod wodą.

Łódź podwodna ma 900-914 litrów przestrzeni wewnętrznej na osobę dorosłą i może mieć siedzenia umieszczone w różnych konfiguracjach.

Po obu stronach pilota dostępne są trzy pełnowymiarowe fotele dla dorosłych, natomiast pilot ma stałe siedzenie pośrodku.

Alternatywnie, siedzenia można przestawić, aby pomieścić jednego pilota, sześciu dorosłych i dwoje dzieci, w sumie dziewięciu pasażerów.

Ma ogromne okno obserwacyjne w kształcie jajka i obrotowe siedzenia, dzięki czemu każdy na pokładzie może mieć wspaniały widok.

U-Boat Worx nie podał ceny miejsca na pokładzie, ceny całej łodzi podwodnej ani dalszych szczegółów na temat tego, jak potencjalni klienci mogą dokonać rezerwacji.