Lustrzana podłoga sprawia, że biblioteka wygląda jak okrągły tunel z książkami

0
865

Księgarnia i biblioteka w Yangzhou w Chinach to marzenie niejednego bibliofila. Lustrzane podłogi sprawiają, że tworzy się iluzja i odnosi się wrażenie, jakby przebywało się w niekończącym się tunelu z książkami.

Zygzakowata szczelina przy suficie zapobiega dotknięciu górnej części półek. Odbijający się zygzak sprawia wrażenie rzeki.

Ludzie, którzy przechodzą przez tunel, mogą zatrzymać się, aby wziąć książki z półek. Ci, którzy kontynuują spacerowanie przez iluzję optyczną, znajdują na końcu dodatkowe klejnoty architektoniczne.

Tunel prowadzi do czytelni dla dzieci. Tam seria światełek LED zamienia sufit w nocne niebo pełne jasnych, migoczących gwiazd. Wszystko nad kolorowymi półkami pełnymi książek.

Czytaj: Ta gwiezdna restauracja to spełnienie marzeń każdego miłośnika gwieździstego nieba

W księgarni jest też czytelnia dla dorosłych, pełna krętej architektury i oczywiście więcej książek do przeglądania.

Pracownia architektoniczna X+Living z Shenghai zaprojektowała tunel, który został ukończony w 2016 roku pod kierunkiem głównego projektanta LI Xianga. Inspirację czerpali z bliskości miasta do rzeki Jangcy i jej licznych łukowatych kanałów.

Przewiń w dół, aby zobaczyć wszystkie niesamowite zdjęcia z tej księgarni.

Z lustrzanymi podłogami wejście do księgarni Yangzhou Zhongshuge w Zhen Yuan w Chinach jest gigantycznym złudzeniem optycznym.

Kiedy wchodzisz do czytelni, iluzja mija, ale i tak pozostaje oszałamiający efekt.

W czytelni dla dzieci są zabawne, kolorowe półki nad rozgwieżdżonym niebem.

Źródło

Czytaj: MAGICZNA BIBLIOTEKA W KONARZE DRZEWA