Lykke – skandynawski trend, który zastąpi hygge?

0
1048

Każdy z nas słyszał o hygge. Jedak czy słyszeliście o lykke? Jeśli nie, to wkrótce na pewno usłyszycie. Lykke to skandynawski trend. Czy ludzie zamiast hygge zaczną stosować lykke?

Współczesny świat wymusił na nas szybki tryb życia. Codziennie jesteśmy zabiegani, nie mamy czasu dla rodziny, dla znajomych, często nie mamy czasu nawet dla samych siebie. Pędzimy, często nawet nie wiedząc gdzie i po co. Nie ma czasu na relaks i refleksję.

W tak zabieganym świecie przez ostatnie lata świetnie przyjął się trend nazwany hygge. To duńska filozofia nastawiona na docenianie małych rzeczy i czerpanie szczęścia ze spędzania czasu w domu pod ciepłym kocykiem z odpalonymi w pomieszczeniu świeczkami. Teraz mówi się o nowym trendzie nazwanym lykke.

Czy lykke zastąpi hygge?

Popularność na życie według zasad hygge pojawiła się kilka lat temu. Każdy na świecie zapragnął tak jak Duńczycy cieszyć się z małych rzeczy. Wiele ludzi postanowił zaaranżować swoje mieszkanie według założeń duńskiej filozofii. Postaraliśmy się, aby w mieszkaniach było jasno, przytulnie i postawiliśmy na minimalizm. Dzięki hygge spędzamy więcej czasu w domu, pod kocykiem. Odpalamy świeczki, jemy ciasto własnej roboty, czytamy książki i słuchamy muzyki. Wszystko to wprawia nas w błogi stan.

Teraz nadchodzi nowy trend ze Skandynawii. Także poświęcony jest celebracji życia, zwolnieniu, miłym chwilom. Nazywa się lykke, czyli „szczęście”.

Lykke – nowy przepis na bycie szczęśliwym

Lykke, w przeciwieństwie do hygge, skupia się na tym, aby spędzać czas z najbliższymi. Według skandynawskiej filozofii to właśnie drugi człowiek jest kluczem do szczęścia, dlatego powinniśmy do ludzi podchodzić z życzliwością i mieć do nich zaufanie.

Według lykke powinniśmy także stawiać na ruch i aktywność fizyczną – jest to niezbędne dla zdrowia. Powinniśmy także zachować odpowiednią proporcję pomiędzy pracą, a życiem prywatnym. Nowy trend podpowiada także, aby rozsądnie rozporządzać pieniędzmi i zamiast skupiać swoją uwagę na kolejnych nowych trendach modowych, lepiej pomyśleć o podróży lub kolacji w gronie znajomych.

Aby urządzić dom w stylu lykke należy mieć w nim duży stół, przy którym będzie mogła zasiąść cała rodzina, aby rozmawiać, śmiać się wspólnie, spędzać czas i jeść wspólnie posiłki. Należy zapomnieć o pośpiechu, o skupianiu się na drogich meblach i dodatkach lansowanych na Instagramie – nie potrzebujemy ich do szczęścia!

źródło: lubimyczytać.pl

A jaki jest Twój przepis na szczęście?

PRZECZYTAJ TAKŻE: DOMOWY SPOSÓB NA SZCZĘŚCIE, CZYLI ODPRĘŻAJĄCA KĄPIEL KROK PO KROKU

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl