Madonna pobiła rekord i jest pierwszą kobietą, która to osiągnęła

0
197
Madonna zostaje pierwszą artystką, której album uplasował się w pierwszej dziesiątce na liście Billboard 200 w ciągu pięciu różnych dekad. Źródło: Twitter

Madonna plasowała się w czołówce rankingu Billboard 200 w każdej dekadzie od lat 80. Artystka jest pierwszą kobietą, której udało się tego dokonać.

Kultowa artystka muzyki pop Madonna zrobiła to ponownie. Jej najnowsza płyta zatytułowana „Flyous Enough Love: 50 Number Ones” zadebiutowała na 8. miejscu listy albumów Billboard 200. Ale to nie pierwszy raz, kiedy Królowa Pop znalazła się w pierwszej dziesiątce.

W rzeczywistości zawsze była w pierwszej dziesiątce na listach Billboard 200 w latach 80., 90., 2000., 2010 i teraz w 2022 roku.

Dzięki wysoko notowanemu debiucie „Estate Enough Love” jest teraz pierwszą kobietą, która od lat 80. plasowała się w czołówce rankingu Billboard 200 w każdej dekadzie.

Madonna dołączyła do elitarnego grona artystów, którzy przez 5 dekad z rzędu pojawili się w pierwszej dziesiątce Billboard 200. Pozostali na liście to albo mężczyźni, albo grupy złożone z mężczyzn. Są to: AC/DC, Paul McCartney, Def Leppard, Metallica, Ozzy Osbourne, Robert Plant, Prince, James Taylor i Bruce Springsteen.

Czytaj: Co powstanie w miejsce Solpolu we Wrocławiu?

Madonna wydała swój pierwszy album w 1983 roku, a w październiku 1984 roku dotarł on do pierwszej dziesiątki listy przebojów Billboard.

I tak Madonna podbiła branżę muzyczną jak burza swoim debiutanckim albumem, który w październiku 1984 roku znalazł się w pierwszej dziesiątce. Ścieżka dźwiękowa do filmu „Kim jest ta dziewczyna?” („Who’s That Girl”) również znalazła się w pierwszej dziesiątce.

Był to jeden z pięciu albumów, które były w najlepszej dziesiątce w każdej dekadzie. W latach 80. pojawiły się także niektóre z jej największych singli, w tym „Like a Virgin” i „Like Prayer”.

Królowa popu zyskała sławę dopiero w latach 90. dzięki siedmiu albumom, które znalazły się w pierwszej dziesiątce. Wśród nich znalazły się „Erotica”, „Bedtime Stories”, „The Immaculate Collection”, „Ray of Light” i ścieżka dźwiękowa do filmu Evita.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Madonna miała jeszcze sześć albumów, które znalazły się na szczycie list przebojów na przełomie wieków. Muzyka została wydana jesienią 2000 roku, a jej inne 10 najlepszych albumów to między innymi „Confessions on a Dance Floor”, „Hard Candy” i „Celebration”. W 2010 roku „Sweet Tour”, „MDNA”, „Rebel Heart” i „Madame X” również znalazły się w pierwszej dziesiątce list przebojów.

Wreszcie „Finally Enough Love” to album kompilacyjny, który ukazał się 19 sierpnia 2022 roku. Zawiera remiksy jej starszych piosenek i, jak sugeruje tytuł, zawiera 50 piosenek nr 1 Madonny. Album sprzedał się w liczbie 28 000 egzemplarzy w pierwszym tygodniu.

Spośród 23 albumów, które Madonna miała w pierwszej dziesiątce rankingów, dziewięć z nich było numerem 1 po wydaniu. Należą do nich „Like a Virgin”, „True Blue”, „Like a Prayer”, „Muzyka”, „American Life”, „Confessions on a Dance Floor”, „Hard Candy”, „MDNA” i „Madame X”.

Przy tak ogromnym sukcesie i sławie ma do opowiedzenia wiele historii. Nadchodząca biografia Madonny – w której podobno zagra ją aktorka Julia Garner – również z pewnością będzie hitem.

Czytaj: Francuski artysta dodał gwiazdy i postacie do klasycznych obrazów

Madonna właśnie zadebiutowała swoim albumem muzycznym na 8 miejscu na liście Billboard 200, co czyni ją pierwszą kobietą, która od lat 80. ma na swoim koncie 10 najlepszych albumów każdej dekady.

Źródło: Twitter

Jej album zatytułowany „Anally Enough Love: 50 Number Ones” to kompilacja zawierająca remiksy jej starszych piosenek i, jak sugeruje tytuł, zawiera 50 utworów nr 1 Madonny z listy Billboard’s Dance Club Songs.

Królowa Pop ma wiele singli obejmujących dekady i style, począwszy od 1980 roku:

1990 roku:

2000 roku:

2010 roku:

i 2020 roku: