Ksiądz ze wsi nauczył go robić te 3 rzeczy przed wyjściem z domu. Odmieniło to jego życie!

0
744
Zdjęcie: pl. freepik.com

Pewien starszy człowiek siedział sobie na kanapie ze swoimi kochanymi wnukami. Dzieci lubiły go odwiedzać, ponieważ uwielbiały słuchać dziadkowych opowieści z dawnych lat, jego wspomnieć o minionych latach i trudnych czasach, w których przyszło mu żyć.

Osoby starsze cieszą się naszym szacunkiem. Przez wzgląd na wiek i doświadczenie życiowe są oni dla młodszego pokolenia kierunkowskazem, zawsze służą cenną, dobrą radą podczas spotkań rodzinnych.

Tak było i w tym przypadku. Dziadek wiedział, że nadszedł odpowiedni czas, aby przekazać swoim wnukom bardzo ważną radę, którą dawniej nauczył go bardzo mądry i ceniony ksiądz.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Profesor psychologii zapytał studentów, ile waży szklanka z wodą. Odpowiedź jest cenną lekcją życia!

Pewnego dnia wnuk zapytał dziadka:

— Jak udało ci się zachować spokój i pogodę ducha? Tak wiele w życiu przeszedłeś…

— Mój kochany wnusiu, nie zawsze tak było. Bywały momenty, że byłem zły, rozgoryczony, czułem się nieszczęśliwy przez co stałem się zgorzkniały i ludzie nie lubili spędzać ze mną czasu. Wszystko się zmieniło, gdy pewnego dnia ceniony ksiądz nauczył mnie robić te trzy rzeczy. Zacząłem je stosować codziennie przed wyjściem z domu.

Jakich trzech rzeczy nauczył się ten ksiądz? Zapytał zaciekawiony wnuk.

— Po pierwsze, codziennie rano patrzę w niebo, aby przypomnieć sobie, że mój Anioł Stróż tam jest, czuwa nade mną, chroni mnie i prowadzi.

zdjęcie: pl.freepik.com

— Potem spoglądam na ziemię, by przypomnieć sobie, że tak skończy się moje życie. Uświadamia mi to, jak mało miejsca potrzeba na mój grób.

zdjęcie: pl.freepik.com

— Po trzecie, rozglądam się wokoło mnie i uświadamiam sobie, że na świecie są ludzie chorzy, niepełnosprawni, niewidzący, biedni, głodni. Myślę o tym, co mam, a nie o tym, czego nie mam. Przepełnia mnie wdzięczność.

zdjęcie: pixabay.com

— Tak, moje kochane wnuki, poradziłem sobie ze wszystkimi trudnościami z jakimi przyszło mi się zmierzyć, pozostałem szczęśliwy i beztroski, pomimo że wiele razy upadałem. Za każdym razem wstawałem, żyłem i żyję w zgodzie z Bogiem, ludźmi i sam ze sobą. Dzięki temu moje serce przez tyle lat wypełnia radość.

Niech ta piękna historia będzie pouczająca dla każdego z nas. Sama wiem, jak bardzo łatwo i szybko się zapomina o tym, co się ma, nie widzi i nie docenia tego, co się ma. Wiele osób powinno posłuchać rady mądrego księdza.

Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl