Magiczna sceneria dzięki płatkom kwiatów wiśni w jeziorze

0
405

Płatki kwiatów wiśni wypełniają jezioro w Japonii i tworzą naturalnie magiczną scenę.

Dla Japonii nie ma piękniejszego sezonu niż wiosna dzięki dużej liczbie kwitnących drzew, które stopniowo pokrywają kraj w okresie kwitnienia. Określa się to jako „sakura zensen”.

Eksplozja jasnoróżowych płatków to euforyczny widok, ale czy wiesz, że w ich blasku jest coś więcej niż to, co widać na pierwszy rzut oka?

Znaczenie kwitnienia wiśni w Japonii jest bardzo ważne, sprawia, że narodowy kwiat tego kraju jest kultową ikoną szanowaną na całym świecie nie tylko ze względu na jego przytłaczające piękno, ale także za trwały wyraz życia, śmierci i odnowy.

Pojawienie się kwitnących kwiatów wiśni w Japonii jest traktowane bardzo poważnie i każdej wiosny fotograf Danilo Dungo spędza wolny czas na fotografowaniu parku Inokashira w Tokio, gdy kwiaty powoli przejmują kontrolę.

Poniżej przedstawiam niektóre z jego najbardziej niesamowitych zdjęć wykonanych w ciągu ostatnich kilku lat. Możesz zobaczyć więcej zdjęć na jego stronie National Geographic.

Danilo Dungo

Dungo kieruje swoim dronem nad Inokashira Koen, popularnym parkiem publicznym, aby zrobić najpiękniejsze ujęcia w krótkim sezonie każdego marca lub kwietnia, kiedy drzewa kwitną na jasnoróżowo.

Małe i odległe kwiaty wiśni wydają się buchać z ziemi jak fluorescencyjne fajerwerki, osadzone w skupiskach zwykłej zieleni i ustawione wzdłuż brzegów centralnego stawu w parku.

Na kilku najbardziej olśniewających zdjęciach z serii opadłe płatki tworzą wzory na powierzchni wody, pokrywając pofałdowane prądy w ich różowym odcieniu. W innych przebłysk złotego nieba o wschodzie słońca wyjaśnia cichą poświatę delikatnej mgły w scenerii.

Danilo Dungo

Danilo był w stanie uchwycić bardzo ważne zdjęcie końca sezonu kwitnienia wiśni. Płatki kwiatów spadły z gałęzi na wody jeziora w parku. Gdy woda staje się całkowicie różowa, wygląda to prawie tak, jakby ktoś przykrył jezioro dywanem z płatków kwiatów wiśni.

Czytaj: Możesz oglądać kwitnące wiśnie w transmisji na żywo

Danilo Dungo

Wiązane z buddyjskimi motywami śmiertelności, uważności i życia w teraźniejszości, japońskie kwiaty wiśni są ponadczasową metaforą ludzkiej egzystencji. Okres kwitnienia jest potężny, wspaniały i odurzający, ale tragicznie krótkotrwały – jest to wizualne przypomnienie, że nasze życie również jest ulotne.

Czytaj: Kwiaty wiśni zakwitły w Chinach, Japonii i Hiszpanii. To najpiękniejszy widok na naszej planecie!

Danilo Dungo

Dlaczego nie zachwycamy się upływającym czasem na ziemi z taką samą radością i pasją? Dlaczego zaniedbujemy rozkoszowanie się życiem, które może się skończyć w każdej chwili, lub dlaczego zaniedbujemy to, co najpiękniejsze wokół nas: nasza rodzina, przyjaciele, uśmiech nieznajomego, śmiech dziecka, nowe smaki na naszym talerzu czy zapach zielonej trawy? Kwitnące kwiaty wiśni przypominają nam co roku, że warto na takie rzeczy zwracać uwagę.

Danilo Dungo

Piękno jest wokół nas.

johannesfloe.com – Art to remember