Magiczne piękno świątyń Kioto zimą

0
684
Japonia jest piękna także zimą.

Od Kwitnących Wiśni wiosną po żywe liście jesienią, Japonia znana jest z zapierających dech w piersiach, kolorowych pór roku.

Zimą jednak wiele części kraju jest przykrytych białym śniegiem, dzięki czemu popularne miejsca turystyczne stają się cichymi krajobrazami, które wyglądają, jakby były wprost z bajki. Japoński fotograf wasabitool uchwycił magię Kioto zimą w serii efektownych zdjęć.

Wasabitool odwiedził niektóre ze świętych świątyń w Kioto, gdzie udało mu się uchwycić ich tajemnicze piękno.

Czytaj: Wczesna wiosna w Japonii

Poszedł do słynnej świątyni Hosen-in, znanej jako jedna z „Krwawych świątyń Kioto”.A to dlatego, ponieważ w jednym z pokoi jest poplamiony krwią sufit. Pomimo spokojnego otoczenia świątynia symbolizuje brutalną przeszłość – część jej sufitu składa się z pokrwawionych drewnianych desek zabranych z zamku Fushimi po tym, jak ostatni obrońcy popełnili rytualne samobójstwo w 1600 roku. Zdjęcia Wasabitool uchwyciły przejmujący kontrast pomiędzy spokojnym śniegiem na zewnątrz i ciemniejszymi odcieniami poplamionego krwią drewna w środku.

Utalentowany fotograf udał się także do świątyni Kifune w północnych górach Kioto. Słynie ona ze schodów z czerwonymi latarniami, scena wygląda szczególnie spektakularnie podczas śnieżnych wieczorów. Atmosferyczne zdjęcia Wasabitool najlepiej pokazują zimową krainę czarów – latarnie są oświetlone tylko podczas opadów śniegu w okresie od 18 stycznia do 29 lutego.

Kioto to nie jedyne miejsce, w którym wasabitool przybył ze swoim aparatem – fotograf podróżuje po całym kraju, przechwytując wspaniałe krajobrazy Japonii. Przewiń w dół, aby zobaczyć serię wasabitool z Kioto. Więcej zdjęć zobaczysz na Instagramie i Twitterze.

Japoński fotograf wasabitool uchwycił magię Kioto zimą.

Zdjęcie: Instagram
Zdjęcie: Instagram
Zdjęcie: Instagram
Zdjęcie: Instagram
Zdjęcie: Instagram
Zdjęcie: Instagram
Zdjęcie: Instagram
Zdjęcie: Instagram

Wasabitool: Instagram | Twitter

Czytaj: 12 DOWODÓW NA TO, ŻE JAPONIA RÓŻNI SIĘ OD INNYCH KRAJÓW