Mała dziewczynka dokarmia kruki. Oto jakie prezenty od nich dostaje

0
572
O tym, że ptaki krukowate są inteligentne, wiadomo od dawna.

8-letnia dziewczynka Gabi Mann mieszka z rodziną w Seattle. Dokarmia kruki i często otrzymuje od nich prezenty. Dziewczynka mówi, że to w podzięce za pokarm.

Odkąd Gabi zaczęła dokarmiać kruki, ptaki robią, co mogą, aby okazać jej wdzięczność i przynoszą jej w dziobach różne prezenty. Dziewczynce przez kilka lat udało się zgromadzić całkiem niezłą kolekcję podarków.

Gdy Gabi miała 4 latka niechcący upuściła w ogródku kawałek jedzenia. Zanim zdążyła je podnieść, podleciał kruk i porwał kawałek bułki. Dziewczynce tak się to spodobało, że od tamtej pory zaczęła z mamą dokarmiać ptaki.

O tym, że kruki są inteligentne, wiadomo od dawna. Ptaki wyczuły, że mała Gabi chce je dokarmiać i będą miały darmową wyżerkę. Całymi dniami siedzą na drzewie i czekają, aż nadjedzie szkolny autobus, którym dziewczynka wraca ze szkoły.

Czytaj: Zdjęcia małych ptaszków, które wyglądają zupełnie inaczej, gdy stają się dorosłe

Od 2013 roku Gabi i jej mama zaczęły zbierać prezenty, które kruki przynoszą w zamian za miseczki pełne wody i karmy na trawniku w ogródku. Mama dziewczynki nie zwróciłaby uwagi na tę dziwną przyjaźń między jej córką a krukami, gdyby nie pewna historia.

Pewnego dnia Gabi zgubiła szkiełko od aparatu fotograficznego. Dziewczynka szukała cały dzień, ale niestety nie znalazła. Następnego dnia, gdy zajrzała do karmnika, znalazła je w miseczce po wodzie.

8-letnia Gabi od razu wiedziała o co chodzi. Powiedziała: “Ptaki pokazują mi, jak bardzo mnie kochają.”

Po wyczyszczeniu karmnika ptaki odlatują, ale zostawiają małe, świecące drobnostki, takie jak: kolczyki, małe kuleczki, pierścionki i wszystko, co zmieści się do ich małego dzioba. Czasami zdarza się, że kruki podrzucą kawałek padliny, ale na szczęście częściej zostawiają jakieś świecidełka.

Specjalista John Marzluff z Uniwersytetu w Waszyngtonie twierdzi, że przynoszenie podarków to czynność charakterystyczna dla kruków. Kawałki zmarłych zwierząt to często prezenty, jakie samce kruków przynoszą swoim paniom, gdy mają ochotę im się przypodobać.

Źródło: bbc.com

Czytaj: OGRODY HORTULUS W DOBRZYCY – TO TRZEBA ZOBACZYĆ NA WŁASNE OCZY. PIĘKNE WIDOKI!