Małe słonie nie są zbyt fotogeniczne

0
165

Podczas gdy małe zwierzęta (a czasem nawet małe dzieci) są zwykle absurdalnie urocze, słoniątka nie są zbyt fotogeniczne. Przewiń w dół, aby przekonać się na własne oczy!

Słonie to ciekawe zwierzęta. Ich rozmiar i siła są niesamowite. Są inteligentnymi i czułymi istotami. O dziwo, nawet przy swoich dużych rozmiarach potrafią cicho chodzić. Możesz nawet nie zauważyć, jak przechodzą obok!

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Ciekawe fakty o małych słoniach

Słoniątko nazywa się cielęciem. Po urodzeniu waży około 113 kg i ma około 90 cm wzrostu. Cielęta początkowo słabo widzą, ale potrafią rozpoznać swoje matki po dotyku, zapachu i dźwięku.

Pod czujnym okiem matki, młode słonie mogą robić co chcą i często dają nam wspaniały pokaz. Młode słonie, które są jeszcze w fazie rozwoju, są bardzo ciekawe świata i zawsze cieszymy się z tego, jak wchodzą w interakcję z naturą i ze sobą nawzajem.

Młode słonie poniżej trzeciego roku życia są nadal bardzo zależne od swoich krewnych. Młode słoniki często naśladują swoich starszych i w ten sposób uczą się i z czasem budują własną osobowość. Są także bardzo wesołe.

Czytaj: Słonik dziękuje dziewczynie po tym, jak pomaga mu wydostać się z błota

Młode słonie często robią dziwne rzeczy, na przykład wkładają swoje trąby do ust starszych słoni, próbują podnosić różne rzeczy i jedzą łajno innych słoni. Wiele z tego może wydawać się dziwne, ale jest ku temu dobry powód. Młode słonie, które wkładają swoje trąby do ust innych, próbują jedzenia, które jedzą starsze słonie. Podnoszenie przedmiotów ma na celu nauczenie ich prawidłowego korzystania z trąby. Ludzie często myślą, że jedzenie cudzego świeżego łajna jest dziwne, ale chodzi o to, aby wprowadzić do żołądka niezbędne bakterie, które wspomagają trawienie. Nie mają tych bakterii w żołądku i muszą je pozyskiwać z zewnętrznego źródła.

Czytaj: Zakaz jazdy na słoniach w Kambodży w Angkor Wat od 2020 roku

Kilka innych interesujących faktów na temat młodych słoni:

  • Ciała małych słoni są pokryte włosami, które z czasem zmniejszają się wraz z wiekiem. Te włosy pomagają ochłodzić ich ciało.
  • Słonie są bardzo wrażliwe i opiekuńcze. Jeśli mały słoń narzeka, cała rodzina pójdzie go uspokoić.
  • Większość słoniątek rodzi się w nocy.
  • Młode słoniątka pozostają bardzo blisko swoich matek przez pierwsze kilka miesięcy i piją mleko matki przez około dwa lata, czasem dłużej. Piją do 12 litrów mleka dziennie!
  • Młode słoniątko może ssać trąbę, pomaga mu to się zrelaksować.
  • Do pierwszego roku życia potrafią całkiem dobrze kontrolować swoje trąby i, podobnie jak dorosłe słonie, używać ich do chwytania, jedzenia, picia i kąpieli.