Malowniczy most w Chinach tworzy spokojnie symetryczne odbicie w wodzie

0
858
Zdjęcie: Stock Photos from Shanshan0312/Shutterstock

Ten malowniczy most, który znajduje się w południowym Syczuanie, jest pięknie skonstruowanym dziełem architektury, które łączy formę i funkcję.

Most jest częścią obszaru krajobrazowego Góry Emei, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, obejmującą Wielkiego Buddę z Leshan.

Nie powinno dziwić, że jest to popularne miejsce dla turystów z całego świata, aby uchwycić na zdjęciu most i jego spokojne odbicie w wodach tuż poniżej.

Czytaj: W Holandii zbudowali most wodny, który łamie wszystkie prawa fizyki

Góra Emei ma wielkie znaczenie historyczne, ponieważ pierwsza chińska świątynia buddyjska została tam zbudowana w pierwszym wieku naszej ery. Niezwykły Wielki Budda z Leshan został wyrzeźbiony ze zbocza góry w VIII wieku, aby podziwiać skrzyżowanie trzech rzek. Stojące na wysokości 233 stóp (71 metrów), stworzenie Buddy jest oszałamiającym osiągnięciem historii starożytnej.

Most Haoshang, często przyćmiony przez ten kultowy pomnik, jest nie mniej oszałamiający. Położony blisko Buddy z Leshan, łączy dwa wzgórza ze świątyniami i starożytnymi grobowcami. Kładka dla pieszych to rodzaj mostu księżycowego, który jest często spotykany w ogrodach chińskich i japońskich. Celowo odbijając się w wodzie, tworzy uspokajający okrągły kształt.

Zdjęcie: YouTube

Most wraz z Wielkim Buddą to tylko niektóre ze spektakularnych miejsc do podziwiania w obszarze widokowym góry Emei. Góra jako jedna z czterech świętych gór buddyjskich w Chinach, od dawna stanowi obszar chroniony. Pozwoliło to na rozwój drzew, z których wiele ma 1000 lat wstecz. Dodając do tego niesamowitą liczbę świątyń, które budowano na przestrzeni wieków, łatwo zrozumieć, dlaczego turyści licznie gromadzą się w tym regionie.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Most Haoshang w Lenshan jest uważany za jeden z najpiękniejszych mostów w Chinach.

Zdjęcie:  Stock Photos from PHOTOGRAPHER NAME/Shutterstock

Znajduje się on w pobliżu największego posągu Buddy na świecie – Wielkiego Buddy z Leshan.

Zdjęcie:  Stock Photos from JekLi/Shutterstock

To tylko niektóre z wielu zabytków, które znajdują się w bujnym obszarze krajobrazowym góry Emei.

Zdjęcie: Stock Photos from Weiming Xie/Shutterstock

Zobacz z lotu ptaka most Haoshang i jego okolice w Leshan:

https://www.youtube.com/watch?v=r6yIvRqtPxQ&feature=emb_logo

Czytaj: Ten niesamowity most zamienia się w tunel i łączy Danię i Szwecję