Malowniczy Półwysep Helski z lotu ptaka – świetny film nakręcony za pomocą drona

0
954

Hel jest popularnym i urokliwym miasteczkiem o letniskowym charakterze, usytuowanym na samym krańcu Półwyspu Helskiego. Potocznie mawia się, że to początek Polski.

Wąska i długa na 34 kilometry mierzeja utworzona przez płynący od wschodu wzdłuż wybrzeża prąd morski niosący piasek z dna – stanowi wyjątkową osobliwość w polskim krajobrazie.

Ze względu na swój wyjątkowy charakter, od 1978 roku cały Półwysep Helski należy do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. U nasady, w okolicy Władysławowa, półwysep jest najwęższy (ok. 100 metrów), zaś jego szerokość na końcu, w okolicy Helu to około 3 kilometry.

Przez cały Półwysep Helski przebiega linia kolejowa oraz wygodna droga, przy której biegnie ścieżka rowerowa.

Hel to bez wątpienia jedno z najatrakcyjniejszych miejscowości turystycznych nad Bałtykiem. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: jest piękna plaża, są zabytki militarne, port jachtowy, latarnia morska i wiele, wiele innych ciekawych miejsc, które przyciągają turystów już od dziesięcioleci.

Czytaj: Szczęśliwe nowiny z fokarium w Helu – wszystkie foki zostały mamami!

Na YouTube można obejrzeć świetny filmik, który został nagrany za pośrednictwem drona. Piękne widoki i świetnie zgrana muzyka daje naprawdę piorunujący efekt.

Film przedstawia pociągi pasażerskie na Hel, kolej na Półwyspie Helskim z lotu ptaka.

Jak piszą autorzy filmu: „Linia kolejowa nr 213 przebiega od Redy przez całą mierzeję i jest to jedno z ciekawszych miejsc w Polsce do filmowania z drona. Kursują na niej pociągi osobowe Przewozów Regionalnych w postaci spalinowych zespołów trakcyjnych (SZT), w sezonie letnim część z nich jest obsługiwana przez składy wagonowe z lokomotywami SU42 / SM42 na czele, jeżdżą wtedy także pospieszne TLK i ekspresy EIC spółki PKP Intercity.”

„Ta składanka pociągów z muzyką Mobiego jest efektem niecałych 2 dni spędzonych na półwyspie, w miejscowościach Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Jurata, Hel i okolicach. Mierzeja jest miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów, jest ogromnie popularna wśród amatorów windsurfingu i kitesurfingu ze względu na silne wiatry tam występujące.”

Warto obejrzeć ten filmik, aby przypomnieć sobie, jaka piękna jest nasza Polska.

Czytaj: GDAŃSK NA 1 MIEJSCU W RANKINGU TRIPADVISOR