Mały nosorożec uroczo usiłuje nakłonić śpiącą matkę do dalszej zabawy z nim

0
774

Zobacz, jak ten energiczny mały nosorożec próbuje namówić swoją wyczerpaną mamę do zabawy z nim.

Wszyscy mieliśmy chwile, kiedy staraliśmy się zwrócić na siebie uwagę, zwłaszcza jako dzieci. Jednak ostatnie nagrania z zoo w Chester w Anglii pokazują, że nie tylko ludzie mogą czuć potrzebę skupienia na sobie uwagi.

To przezabawne wideo pokazuje żywiołowego małego jednorożca o imieniu Akeno, który robi wszystko, co w jego mocy, aby nakłonić swoją wyczerpaną mamę do zabawy z nim.

Uroczy, mały, pełen energii nosorożec biega podekscytowany obok swojej matki, która postanowiła położyć się na krótką drzemkę. Jednak Akeno decyduje, że zabawa jeszcze się nie skończyła, i próbuje ją podnieść. Od uderzania głową do skakania na plecach, mały nosorożec próbuje różnych uroczych taktyk. Dopiero gdy zaczął biegać wokół niej, matka w końcu poddała się i wstała.

Czytaj: Nosorożec cieszy się i skacze jak pies, gdy kobieta zaczyna do niego mówić (VIDEO)

Akeno, co oznacza „piękny wschód słońca”, urodził się w zoo w Chester 3 maja 2018 r. Jego narodziny były szczególnie ekscytujące dla programu ochrony gatunków w zoo i dla samego gatunku nosorożca indyjskiego.

Ten szczególny rodzaj nosorożca jest uważany za zagrożony. „Niedawno na wolności było mniej niż 200 nosorożców indyjskich” – mówi zoo w Chester. „Polowano na nich prawie do całkowitego wymarcia. W samą porę podjęto kroki w celu ich ochrony. Obecnie jest ich około 2600, ale nadal grożą im zagrożenia w Indiach i Nepalu. Kłusownicy polują na ich rogi, a duża część ziemi, na której kiedyś mieszkali, została przejęta przez rolników, dlatego ważne jest, abyśmy zrobili wszystko, co w naszej mocy, aby zachować ten gatunek przy życiu”.

Zobacz poniżej zdjęcia Akeno i jego mamy, a także przezabawny filmik, który pokazuje, jaki jest bezczelny i zmusza swoją mamę do zabawy.

Poznaj Akeno, uroczego małego nosorożca z zoo w Chester.

chesterzoo/Instagram

Mały bohater został nagrany, jak za wszelką cenę próbuje nakłonić swoją zmęczoną mamę do zabawy z nim.

Chester Zoo: Strona internetowa|Facebook|Instagram|Twitter|YouTube

Czytaj: Wrocławskie zoo: pierwsze na świecie wideo z narodzin myszojelenia

johannesfloe.com – Art to remember