Mały samochód elektryczny, który zapewnia radość hospitalizowanym dzieciom

0
253
Amerykańska Honda Motor Co i RPA / Youtube

Honda zaprojektowała maleńki samochód elektryczny, który zapewni radość hospitalizowanym dzieciom podczas jazdy na zabiegi.

W Centrum Zdrowia Dziecka w hrabstwie Orange, w Kalifornii, musisz uważać na maluchy, które przechodzą testy laboratoryjne — ponieważ będą naciskać klakson za kierownicą swojej nowej elektrycznej hondy, która zapewnia dużo śmiechu i pociechę chorym dzieciom.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Zaprojektowany przez inżynierów Hondy, aby złagodzić stres i niepokój dzieci hospitalizowanych, samochód wywołał łzy w oczach dorosłych, gdy mówili o nim.

Nazywany Shogo, został specjalnie zaprojektowany do poruszania się po korytarzach szpitalnych i transportu wszystkich kroplówek i urządzeń monitorujących, których dziecko może potrzebować. Pozwala im jechać korytarzami na zabiegi; zamienia to, co może być stresującą podróżą, w zabawną, radosną przejażdżkę.

„Widzenie radości na twarzach tych młodych pacjentów, gdy zasiadają za kierownicą Shogo, jest naprawdę satysfakcjonujące” – powiedział Hundy Liu, kierownik ds. reklamy krajowej w American Honda Motor Co.

Czytaj: Krakowscy specjaliści na liście najbardziej wpływowych naukowców na świecie

Randall Smock, starszy projektant zewnętrznych pojazdów dla firmy, odegrał znaczącą rolę w projektowaniu Shogo i nazwał to „pracą miłości”.

„Jako ktoś, kto spędził czas w szpitalu jako małe dziecko, naprawdę chciałem, aby głównym celem Shogo było złagodzenie trudów pobytu w szpitalu poprzez zapewnienie dzieciom trwałej pozytywnej pamięci o tym doświadczeniu”.

Pewna mama powiedziała: „Słyszałam, jak Charlie śmieje się głośniej niż przez cały czas, gdy był w szpitalu, więc słysząc ten śmiech ponownie sprawia, że chce mi się płakać”.

Shogo, oparte na japońskim słowie, które ma oznaczać „szybowanie w przyszłość”, zostało stworzone z myślą o młodych pacjentach w wieku od 4 do 9 lat, którzy mogą łatwo jeździć za pomocą sterowania mocą, zarządzać mechanizmem go/stop na kierownicy. Można regulowaną prędkość 1,5-8 km na godzinę, którą kontroluje przewodnik, taki jak pielęgniarka lub opiekun.

Czytaj: Mężczyzna zaadoptował dziecko, które rok przebywało w szpitalu

Samochód zawiera również miejsce na zabawki z przodu pojazdu lub na przedmioty, które dziecko chciałoby ze sobą zabrać, posiada uchwyty na kubki, klakson centralny z różnymi opcjami dźwięków oraz konfigurowalną tablicę rejestracyjną, na której można wyświetlić imię każdego młodego kierowcy.

Shogo zawiera również drążek do pchania, który oferuje opiekunom opcję ręcznego pchania pojazdu w razie potrzeby.

Cała zabawa została uchwycona we wspaniałym nagraniu, które zdobyło Srebrną statuetkę na Clio Health Awards 2022, ponieważ pokazuje niesamowity wpływ, jaki zabawa i śmiech mogą wywrzeć na życie chorych dzieci.

Obejrzyj zamieszczony poniżej podnoszący na duchu materiał wideo.