Słonik dziękuje dziewczynie po tym, jak pomaga mu wydostać się z błota

0
173

Z zaledwie 415 000 słoniami w Afryce i 40 000 w Azji, gatunek ten staje się zagrożony, co oznacza, że potrzebują wszelkiej pomocy, jaką mogą od nas uzyskać.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Podczas gdy niektóre społeczności zbierają się razem, aby wspierać słonie, od czasu do czasu niektóre z tych stworzeń potrzebują natychmiastowej pomocy. Tak było w przypadku słoniątka, które ugrzęzło w błocie na poboczu drogi. Na szczęście podeszła do niego mała dziewczynka i zrobiła co w jej mocy, aby go uwolnić. Najlepsze jest to, że wszystko zostało uchwycone w podnoszącym na duchu wideo, które wszyscy możemy zobaczyć.

W krótkim klipie widzimy małego słonia, który usiłuje oderwać nogi od błotnistej ścieżki na poboczu drogi. Niedługo potem na scenę wkracza dzielna dziewczynka. Biorąc pod uwagę wielkość zwierzęcia, jej wysiłki fizyczne niewiele robią, aby poruszyć jego ciałem, ale robi wszystko, co w jej mocy, aby pomóc słoniowi i wyprowadzić go. W najbardziej wzruszającym momencie, gdy słoń już wyszedł z błota, cielę odwraca się do dziewczynki i unosi trąbę, jakby mówił „Dziękuję!”

Czytaj: Ugandyjski handlarz kością słoniową skazany na dożywocie

Urocze wideo szybko stało się popularne, zdobywając ponad 35 000 głosów na Reddit, a także kilka pełnych miłości odpowiedzi. „Dlaczego wszystko, co robią, jest urocze?”, pyta jeden z internautów. A ktoś inny dodaje: „Słonie mają naprawdę dobrą pamięć. Tę dziewczynkę zapamięta na zawsze.”

Czytaj: Zakaz jazdy na słoniach w Kambodży w Angkor Wat od 2020 roku

Gdy słoniątko ugrzęzło w błocie, podeszła do niego mała dziewczynka i starała się go uwolnić. W końcu słodkie stworzenie zdaje się jej dziękować, podnosząc trąbę.

Zdjęcie: Screenshot z Reddit