Mama i macocha zostały najlepszymi przyjaciółkami

0
281
Tiffany Paskas i Megan Stortz zostały najlepszymi przyjaciółkami. Źródło: Instagram

Tiffany Paskas i Megan Stortz, czyli „Moms of Tampa”, nie zawsze były najlepszymi przyjaciółkami, jakimi są teraz. Wyjątkowa historia tego, jak to się stało, przyciąga wiele pozytywnej uwagi i rzuca światło na to, jak możemy przemyśleć dynamikę współrodzicielstwa po rozwodzie.

Megan Stortz i jej były mąż Mike (obecnie żonaty z Tiffany Paskas) dzielą opiekę nad ich 11-letnim synem, Michaelem. Na początku, jak wiele mam i macoch, Stortz i Paskas nigdy ze sobą nie rozmawiały.

„Po prostu nie wiedziałyśmy, że można rozmawiać. Obie myślałyśmy, że była i nowa dziewczyna nigdy nie mogą się mieszać, więc trzymałyśmy się od siebie z daleka. I tak sobie radziłyśmy przez pierwsze cztery lata” – powiedziała Paskas.

Mieszany, ale podzielony rodzinny styl życia zaczął odciskać swoje piętno na młodym Michaelu. Stortz powiedziała Good Morning America, że „nie chciał wyrazić, że dobrze się bawi w każdym domu, ponieważ po prostu martwił się, że zrani jedną i drugą kobietę”.

W końcu Stortz postanowiła skontaktować się z Paskas w najbardziej przyjazny sposób – wysyłając prezenty.

„Wysłałam jej butelkę szampana i kartkę. Na wewnętrznej stronie karty było napisane: „Dziękuję za tak pozytywny wpływ na życie mojego syna. On Cię kocha”, wiesz, po prostu „dziękuję” – powiedziała Stortz.

Stortz i Paskas rozpoczęły „testowanie wód”, wysyłając tam i z powrotem prezenty. Jednak dopiero po pandemii ich relacja w pełni rozkwitła. Kiedy obaj ich mężowie zachorowali na COVID-19 w tym samym czasie, kobiety trafiły razem na kwarantannę. To wtedy odkryły wspólną miłość do makijażu. Paskas, która stworzyła własny kanał o urodzie na TikTok, zaprosiła Megan do wspólnego tworzenia filmów. I to był początek wspaniałej przyjaźni.

Czytaj: Kraków najprzyjaźniejszym wychowywaniu dzieci miastem

Źródło: Instagram

Obserwatorzy Paskas to zauważyli. A kiedy ujawniła, że jej koleżanka z TikTok jest byłą żoną jej męża, ludzie chcieli dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Zainspirowane Paskas i Stortz stworzyły profil „Moms of Tampa” w mediach społecznościowych i szybko stało się to popularne. Stworzyły nawet podcast „From Blended to Besties”, dostępny na Spotify, w którym omawiają swoje wspólne życie jako współrodzice.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Gdybym miała zgadywać, powiedziałabym, że to prawdziwa miłość i szacunek, jakie te kobiety mają dla siebie, pomogła uczynić ich kanał tak zaraźliwym. Wystarczy spojrzeć na ten piękny „list otwarty do drugiej mamy mojego syna”, który Stortz zamieściła na Instagramie w Dzień Matki. To naprawdę bardzo wzruszające i piękne.

Stortz często nadaje Paskas przydomek „bonusowa mama”, a nie macocha.

„Moms of Tampa” dają widzom znacznie więcej niż porady dotyczące wspólnego rodzicielstwa i zdrowe treści. Przede wszystkim oferują odświeżające spojrzenie na to, jak może wyglądać życie zdrowej mieszanej rodziny.

Źródło: Instagram

Chociaż ich relacje niekoniecznie jest realistyczne dla wszystkich, z pewnością jest to możliwe, jeśli tego chcesz. A korzyści mogą znacznie przewyższyć początkowy dyskomfort, szczególnie u dzieci.

Promowanie zdrowych relacji nie jest częścią typowego programu nauczania, a już najmniej nietradycyjnego. Australijska strona internetowa dla rodziców Raising Children informuje, że funkcjonalna mieszana dynamika rodziny, podobnie jak każdy związek, sprowadza się do dwóch elementów: komunikacji i szacunku. Obie te cechy są widoczne w relacji Stortz i Paskas.

Czytaj: Matka publikuje ważne przypomnienie dla rodziców po tym, co zobaczyła przy basenie

Źródło: Instagram

To zdumiewające, o ile silniejsi możemy się stać, po prostu szanując się. Wspólne rodzicielstwo nie zawsze jest łatwe, ale, jak twierdzą „Moms of Tampa”, może być bardzo satysfakcjonujące.