Mama sprawiła córce niespodziankę po wielu miesiącach rozłąki

0
429

W przypadku dzieci, których rodzice są w wojsku, muszą liczyć się z tym, że mama lub tata wyjeżdżają na miesiące, a nawet lata. Spędzają dużo czasu oddzielnie z ciągłym strachem, że ich rodzic może już nigdy nie wrócić do domu. Te dzieci uczą się być twarde, ale w głębi duszy walczą z samotnością.

Pexels

Inną kwestią jest to, że te dzieci robią wiele rzeczy, których ich matki i tatusiowie, którzy są w wojsku nie mogą zobaczyć. Takiego rodzica omijają turnieje sportowe dziecka, matura, koncerty szkolne i wiele małych osiągnięć.

pl.freepik.com

Oznacza to, że nie widzą w tłumie mamy ani taty, którzy ich dopingują. Nawet jeśli ktoś transmituje wydarzenie na żywo, to nie to samo, co mama bądź tata na miejscu. Rodzic na odległość to zupełnie inne emocje.

Brak mamy często jest trudniejszy do zaakceptowania.

W końcu to ona zwykle gotuje posiłki, czyta bajki na dobranoc i daje buziaki. Tak więc takie dzieci mają trudniej w życiu i muszą sobie radzić, gdy mamy nie obok. Oczywiście taty też brakuje, ale dzieci są troszkę bardziej związani emocjonalnie z mamą. To z nią spędzają o wiele więcej czasu, gdy jest na miejscu.

Nikt nie chce być oddzielony od swojej matki.

Chociaż pewna młoda dziewczyna była niesamowicie dumna z decyzji swojej matki, by służyć w wojsku, trudno było jej odnaleźć się w rzeczywistości, gdy nagle mamy nie było w domu na co dzień. 14 miesięcy to naprawdę długo. Jasne, dziewczyny rozmawiały przez Internet, ale córka desperacko chciała zobaczyć swoją mamę osobiście.

YouTube Screenshot/RTV6-The Indy Channel

Nie jesteśmy pewni, kto filmuje to wydarzenie, ale po obejrzeniu całego chóru ta osoba zrobiła zbliżenie na dziewczynę. Daje ona z siebie wszystko, mimo że tęskni za mamą. Piosenka trwa ponad trzy minuty z cudownymi harmoniami przez cały czas.

Czytaj: Niesamowity chór dziecięcy śpiewa piękną wersję „You Raise Me Up”

YouTube Screenshot/RTV6-The Indy Channel

Tradycja rodzinna jest ważna

Po tym, jak dyrektor i uczniowie kłaniają się, do mikrofonu podchodzi kobieta, aby wygłosić krótkie przemówienie. Nie jest jasne, kim ona jest, ale wygląda na ważną. Wyjaśnia publiczności, że w jej domu jest taka świąteczna tradycja, że wszystkie dzieci są z rodzicami.

YouTube Screenshot/RTV6-The Indy Channel

Wtedy dzieje się coś wspaniałego.

Kobieta mówi:

„To wielka radość spotkać się dziś wieczorem z rodziną, która żyje na odległość przez cały rok”.

Osoba filmująca ponownie przygląda się dziewczynie. Wydaje się, że nie zdaje sobie sprawy, że to spotkanie ma z nią cokolwiek wspólnego. Ale gdy tylko przemawiająca kobieta mówi:

„Jest dzisiaj z nami ktoś, kto służył w Afryce”,

oczy dziewczyny się rozjaśniają.

YouTube Screenshot/RTV6-The Indy Channel

W końcu jest w domu!

Pani od mikrofonu nazywa ją po imieniu i wtedy nastolatka z chóru jest przekonana, że to o jej mamie. Młoda dziewczyna biegnie po scenie prosto w kochające ramiona swojej mamy. Tuląc się mocno, łzy zaczęły im płynąć po policzkach. Możesz zobaczyć, jak jej mama wypowiada usta: „Czy jesteś szczęśliwa?” Po tym, jak córka kiwa głową, tak, mama mówi „Ja też”.

YouTube Screenshot/RTV6-The Indy Channel

Ludzie muszą wspierać dzieci rodziców oddelegowanych do pracy i starać się zrozumieć wyzwania, przed którymi stoją. Łatwo ukryć się za uśmiechniętą twarzą. Kiedy wracają do domu, zostają sami i muszą uporać się z ciszą spowodowaną tą nieobecnością.

Czytaj: Czy warto być harcerzem?

YouTube Screenshot/RTV6-The Indy Channel

Zobacz to wspaniałe spotkanie poniżej! Udostępnij to znajomym i rodzinie.

Źródło: YouTube

johannesfloe.com – Art to remember