Mariah Carey co roku zarabia krocie na tej świątecznej piosence

0
273
Mariah Carey jest królową świąt Bożego Narodzenia, ale ile zarabia na swoim przeboju? Zdjęcie: @mariahcarey/Instagram

Piosenka „All I Want For Christmas Is You” wciąż znajduje się na szczycie muzycznych list przebojów 28 lat po wydaniu z ponad miliardem streamów na Spotify.

Została nazwana „Królową Świąt”, a jej kultowy utwór „All I Want for Christmas is You” nadal dominuje na listach przebojów 28 lat po jego pierwszym wydaniu. Mariah Carey z pewnością wie, jak zarabiać na świątecznych gadżetach, ekskluzywnych występach, książkach i podkładach głosowych na okres świąteczny.

Ale ile Carey zarobiła na swoim przeboju? Oto wszystko, co musisz wiedzieć.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Bicie rekordów

Album „Merry Christmas” Mariah Carey został po raz pierwszy nagrany w 1994 roku.

Nagrany w sierpniu 1994 roku, w The Hit Factory w Nowym Jorku, utwór został pierwotnie wydany w październiku 1994 roku jako pierwszy singiel z albumu Carey Merry Christmas, według Recording Industry Association of America (RIAA). Była to prezentacja interpretacji piosenkarki znanych świątecznych piosenek i nowego materiału, który skomponowała ze współautorem Walterem Afanasieffem. Piosenka natychmiast stała się bestsellerem i według RIAA pozostaje jednym z najlepiej sprzedających się singli dowolnego gatunku wszechczasów. Jest to również najlepiej sprzedający się świąteczny dzwonek w USA.

Wielokrotnie nagradzana artystka

Mariah Carey to jedna z największych ikon popkultury, zwłaszcza jeśli chodzi o Boże Narodzenie.
Zdjęcie: YouTube

Czytaj: Ruszył sezon na wrocławskich lodowiskach

W 2021 roku piosenka stała się pierwszym i jedynym świątecznym singlem, który kiedykolwiek zdobył upragnioną Diamentową Nagrodę RIAA – wyróżnienie przyznawane po łącznej wartości 10 milionów dolarów ze sprzedaży i transmisji strumieniowych w USA.

Billboard nazwał również utwór Carey numerem 1 na liście „Greatest of All Time Holiday 100 Songs”. W zeszłym roku, po zdobyciu Diamentowej Nagrody RIAA, powiedziała: „To niesamowite, że „All I want for Christmas is You”, przetrwało różne epoki przemysłu muzycznego”.

Ile Mariah Carey zarabia na tej piosence?

Mariah Carey żyje w luksusie, częściowo dzięki swojemu przebojowi świątecznemu. Zdjęcie: @mariahcarey/Instagram

The Economist onec przeprowadził badanie dotyczące tego, ile Carey zarobiła na swoim przeboju – wykazało, że zarabiała co roku około 2,5 miliona dolarów. Do 2016 roku, tylko na jednym utworze wzbogaciła się o 60 milionów dolarów.

Raport TMZ z 2021 roku dodatkowo ujawnił bogactwo, jakie przebój przynosi „Królowej Świąt”. Muzycy zarabiają od 0,003 do 0,004 centów za pojedynczy strumień w Spotify. Piosenka ma ponad miliard odtworzeń na platformie. Oznacza to, że Carey zarabia od około 3,3 do 4,3 miliona USD na samych transmisjach w Spotify. Te strumienie są dostępne tylko w Spotify i nie obejmują Apple Music.

Czytaj: Gwiazdy kiedyś i dziś – ponad 25 portretów

Mariah Carey zarabia około 4 milionów dolarów tylko na streamach na Spotify.
Zdjęcie: @mariahcarey/Instagram

Dodatkowy dochód

Podczas gdy Carey zgarnia duże pieniądze z zaledwie jednej piosenki, zarabia również mnóstwo pieniędzy na umowach licencyjnych i komercyjnych. W okresie świątecznym Carey stara się być na scenie, przyciągając tłumy na swoje świąteczne występy. Jak dotąd, tylko w tym okresie świątecznym w 2022 roku, Carey będzie w Toronto 11 grudnia i Nowym Jorku 13 grudnia.

Piosenkarka i autorka tekstów Mariah Carey występuje podczas Global Citizen Festival w Central Parku w Nowym Jorku, 24 września. Zdjęcie: TNS

Piosenkarka ma również specjalny program CBS 20 grudnia i ma na swojej stronie internetowej dostępne do sprzedaży świąteczne towary.

Carey jest także pisarką. 1 listopada wydała książkę zatytułowaną The Holiday Princess. Powiedziała, że to świąteczna bajka, która przybliża fanom przygody „małej Mariah”. W reklamie CBS z Gayle King fragment książki ujawnił ważne przesłanie o tym, jak Carey inspirowała się własnymi zmaganiami jako dziecko.

Jej całkowita wartość netto

Mariah Carey zgarnia duże pieniądze nie tylko ze swojego hitu, ale także z licencji, umów handlowych, występów i świątecznych gadżetów. Zdjęcie: @mariahcarey/Instagram

Według wielu raportów, piosenkarka ma szacunkową wartość netto około 340 milionów dolarów. Heart poinformowało, że jest jedną z 15 najlepiej sprzedających się artystek muzycznych wszechczasów, sprzedając ponad 200 milionów albumów na całym świecie. Ma pięć nagród Grammy, 10 nagród AMA i 15 nagród Billboard Music Awards.

28 października Carey oficjalnie ogłosiła otwarcie sezonu świątecznego, ogłaszając swoje występy w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.