Maszyna, która zamienia piwo i alkohole w lody

0
404
Zdjęcie: Below Zero/Facebook

Kufel zimnego piwa lub gałka ulubionych lodów to dwa z najlepszych sposobów na ochłodzenie się w upalny dzień – a już niedługo będziesz mógł połączyć oba te elementy.

Amerykański wynalazca stworzył maszynę Below Zero, która wykorzystuje unikalną technikę zamrażania alkoholu, i która pozwala zamienić piwa, koktajle, a nawet alkohole w pyszne lody.

Wynalazca i właściciel maszyny Below Zero, Will Rogers, który prowadzi własną lodziarnię, próbował stworzyć bogaty w kofeinę smak lodów espresso, kiedy zdał sobie sprawę, że może użyć tej samej techniki z napojami alkoholowymi.

Zaczął eksperymentować z różnymi gumami i stabilizatorami powszechnie stosowanymi w przemyśle lodziarskim i ostatecznie opatentował coś, co nazywa się żelem NEA. To ta magiczna mikstura pozwala, aby alkohol zamarzł do prawie stałej masy w maszynie do lodów Below Zero.

Dzięki technice opracowanej w WDS Dessert Stations w USA napój jest najpierw odgazowywany w celu usunięcia dwutlenku węgla, mieszany z żelem, wkładany do maszyny i wychodzą lody.

Maszyna Below Zero wykorzystuje unikalną technikę zamrażania alkoholu
Zdjęcie: Will Rogers / Below Zero / SWNS

Chociaż Below Zero zmienia teksturę piwa, koktajli, a nawet napojów spirytusowych, zasadniczo zamieniając je w lody do serwowania, nie ma to żadnego wpływu na zawartość alkoholu.

ABV, czyli alkohol objętościowo pozostaje dokładnie taki sam, co oznacza, że lodami można się upić tak samo, jak alkoholem w postaci płynnej. Możesz się upić tymi smakołykami tak samo jak piwem lub drinkiem.

Czytaj: 10 najczęściej śpiewanych piosenek po dużej ilości wypitego alkoholu

Zdjęcie: Facebook

Will Rogers twierdzi, że przejście piwa z formy płynnej do postaci lodów zajmuje około 30 minut, ale przejście innych napojów o wyższej zawartości alkoholu do postaci lodów trwa dłużej. Zasadniczo im wyższy poziom alkoholu, tym dłużej trzeba czekać.

Amerykański wynalazca reklamuje swoją wyjątkową maszynę do lodów, podając lody na imprezach cateringowych, ale planuje sprzedać maszyny do lodów Below Zero barom, które chcą zaskoczyć swoich klientów. Metro donosi, że maszyny będą sprzedawane za około 6000 dolarów.

Czytaj: Koszary Kultury w Poznaniu – nowa przestrzeń kulturowa dla mieszkańców

Rogers opracował żel, który pomaga w krystalizacji alkoholu.
Zdjęcie: Will Rogers / Below Zero / SWNS

Wódka i lemoniada w rożku to mój osobisty faworyt w upalny dzień” – powiedział Rogers.

Zdjęcie: Facebook

Jest to produkt zatwierdzony przez FDA (Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków) i pasteryzowany, ale ponieważ napój nie zawiera produktów mlecznych, technicznie nie jest to lód.

johannesfloe.com – Art to remember