Matka jest przerażona planem swojej córki. Jednego dnia będzie w domu po 19:00

0
552
Początek roku szkolnego 2019 to ważna data w kalendarzu każdego ucznia. Nie wszyscy rodzice są zadowoleni z planu lekcji swoich dzieci. Zdjęcie: pixabay.com

Dziś był pierwszy dzień szkoły. Wszyscy uczniowie poznali swój nowy plan lekcji. Niestety nie w każdej szkole jest on taki, jaki zapragnęli sobie uczniowie i ich rodzice. Pani Irena napisała do jednego z portali, aby nagłośnili sprawę planu lekcji jej córki. Kobieta nie kryje oburzenia i złości na powstałą sytuację.

Na portalu popularne.pl można przeczytać poniższą wiadomość od jednej z matek:

„Jestem zła, to chyba za mało powiedziane. Moje dziecko jednego dnia kończy lekcje o 18:30.”

„Nie chodzi tylko o to, że mi to jakoś osobiście burzy dzień, ale to chodzi o dobro tych dzieci. Jak moja córka ma wrócić ze szkoły po godzinie 19:00 i mieć jeszcze siłę do tego, aby się uczyć, gdy następnego dnia ma zajęcia od godziny 8:00?”

„Do tego dochodzi problem związany z odwożeniem do szkoły, która jest oddalona o około 40 minut drogi autem. Gdy zaczynają się lekcje mojego dziecka, ja i mój mąż jesteśmy w pracy.”

„Czyli tutaj powstaje kolejny problem, który skończy się na tym, że Zuzia będzie w szkole od godziny 7:45 (tak, jak odwożę ją ja albo mój mąż) aż do godziny 18:30. Tyle godzin w szkole?! Jak dziecko ma się skupić? Jak ma pisać później kartkówki i być efektywna?”

„Tak, zdaję sobie sprawę, że jest dużo dzieci w szkole, ale może pomyśleć nad łączonymi zajęciami? Nie wiem, ale to wszystko mnie przeraża i obawiam się, że to się odbije tylko na dzieciach w zły sposób. Czy tylko ja mam z tym problem?”

Rodzice, a jak Wasze odczucia po pierwszym dniu w szkole Waszych dzieci? Jak będziecie sobie radzić z zaprowadzaniem i odbieraniem swoich dzieci ze szkoły? Ktoś Wam w tym pomaga czy sami dajecie radę dostosować grafik dnia do planu lekcji swojego dziecka?

Źródło: popularne.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE: Bogaci uczniowie kontra biedni. Zamożni rodzice postanowili ich oddzielić.

Jesteś z Krakowa? Koniecznie zerknij do f7krakow.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie zerknij do 
f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie zerknij do 
f7warszawa.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie zerknij do 
f7lodz.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie zerknij do f7poznan.pl
Jesteś z innego miasta? Koniecznie zerknij do 
f7city.pl