Matka publikuje ważne przypomnienie dla rodziców po tym, co zobaczyła przy basenie

0
584
Social media kłamią. Ta historia jest na to dowodem. Zdjęcie: pl.freepik.com

„To, co widzisz w mediach społecznościowych, nie zawsze jest prawdziwe” – taką wiadomość próbuje przekazać światu pewna matka z Florydy.

Pewna matka z Florydy próbuje przypomnieć wszystkim rodzicom, a zwłaszcza innym matkom, że „to, co widzisz w mediach społecznościowych, nie zawsze jest prawdziwe”, po tym, jak była świadkiem wydarzenia na basenie. Sytuacja otworzyła jej oczy na to, jak szkodliwe mogą być posty w mediach społecznościowych.

Oto, co Jen Flint napisała na swoim profilu na Facebooku:

„Wczoraj, gdy byłam na basenie, zobaczyłam, jak młoda mama i jej córeczka wchodzą na basen, ubrane w bardzo ładne i drogie kostiumy do pływania. Matka miała perfekcyjną fryzurę: luźne loki spięte apaszką. Przez pierwszych kilka minut głośno rozmawiała z jakimś przyjacielem przez telefon, podczas gdy jej córka stała, czekając aż razem z mamą wejdzie do basenu.

Mama zakończyła rozmowę telefoniczną i zaczęła rozkładać zabawki i filtry przeciwsłoneczne, które ułożyła na pasującym do ich stylizacji ręczniku. Potem, po znalezieniu odpowiedniego kąta i odpowiedniego światła, mama wyciągnęła statyw i zrobiła kilka selfie z córką.

Córeczka poprosiła o wejście do wody. Mama powiedziała: poczekaj, a potem ustawiła córkę przed basenem, potem weszła do basenu i wróciła z basenu. Dziewczynka cały czas się sztucznie uśmiechała i mówiła „ser”, jakby robiła to już milion razy. Aparat ustawiony na statywie cały czas robił im zdjęcia. Po skończonych zdjęciach mama powiedziała do dziewczynki, że może iść się pobawić.

Dziewczynka weszła do wody i pływała kilka minut. Mama w tym czasie ponownie zadzwoniła do swojego przyjaciela i rozmawiała z nim dłuższą chwilę. Córeczka zdążyła wyjść z basenu, podeszła do mamy, grzecznie i wielokrotnie pytała mamę: „Mamo, czy możesz pójść ze mną do wody się pobawić?”

Córeczka została wiele razy zignorowana przez matkę.

„Mamo, proszę, pójdziesz się ze mną pobawić?” – córeczka zapytała jeszcze 4 razy.

Mama spojrzała na nią, ale ani na chwilę nie przerwała rozmawiać ze swoim przyjacielem przez telefon. Po 10 minutach mama zakończyła rozmowę, spakowała z powrotem do torby krem przeciwsłoneczny, który nigdy nie został nałożony na ciało, zabawki, które nigdy nie dotknęły wody i razem z córką wyszły z basenu.

Siedziałam tam, zastanawiając się nad tym, czego byłam świadkiem i jak to zostanie przedstawione w mediach społecznościowych. Wyobraziłam sobie, że zrobione przez nią zdjęcia zostaną doskonale edytowane i opublikowane w mediach społecznościowych z podpisem „Czas na basenie z moją dziewczynką!”.

Gdzieś jakaś mama zobaczy to zdjęcie siedząc w domu ze swoimi dziećmi, w domu, w którym jest wiecznie bałagan, rozłożone zabawki w każdym kącie z ich zabawy, z niesfornie ułożonymi włosami i zabrudzonymi ubraniami masłem orzechowym. Będzie zmęczona, ponieważ spędziła cały dzień na gotowaniu, opiece nad dziećmi, sprzątaniu i wspólnej zabawie z nimi. Spojrzy na to zdjęcie i porówna się z idealną mamą na basenie.

Od razu usłyszy głos w swojej głowie: „Nie jesteś wystarczająco dobra … Nie wyglądasz tak, jak ta mama na basenie … Nie masz pieniędzy na zakup drogich strojów kąpielowych…” Uwierzy w te słowa, poczuje się gorsza i będzie myślała, że poniosła porażę. Jednak nigdy nie dowie się, że to, jak ta spędza czas w domu ze swoimi dziećmi, jest o wiele lepszy w oczach jej dzieci, niż czas tej „idealnej mamy” na basenie.

To, co widzimy w mediach społecznościowych, nie zawsze jest prawdziwe. Często jest to kompletna konfiguracja. Zdjęcia są filtrowane, podrabiane, poddawane obróbce w Photoshopie.

Często widzimy absolutnie prawdziwe zdjęcia z wakacji, pięknych domów i świeżo ułożonych włosów, ale to tylko JEDNA chwila. To najlepszy moment z całego dnia spędzonego podobnie jak nasz podczas pracy i sprzątania bałaganu …

Mamo, nie porównuj się. Jesteś wystarczająco dobra! Jesteś niesamowita, a najlepsze jest to, że jesteś PRAWDZIWA! Twoja brudna koszula, bałagan w domu i Twoje szczęśliwe dzieci są prawdziwe i są dowodem, że robisz to dobrze!”

Czytaj: Kobiety potrzebują roku na powrót do zdrowia po porodzie

Czytaj: Podniebny basen na dachu wieżowca