McDonald’s zastępuje krzesła rowerami stacjonarnymi, możesz od razu spalać kalorie

0
717
Zdjęcie: McDonald’s w Chinach

Restauracje McDonald’s w Chinach zastępują zwykłe siedzenia przy stolikach rowerami stacjonarnymi, starając się promować ćwiczenia.

Popularne filmy TikTok, które krążyły w Internecie w ciągu ostatniego tygodnia, pokazują, jak rowery stacjonarne są używane jako siedzenia w restauracjach McDonald’s w Gunagdong.

Wykonane z przetworzonego plastiku rowery nie tylko zachęcają klientów do spalania kalorii podczas jedzenia, ale także pozwalają ludziom ładować smartfony wytworzoną energią.

Według McDonald’s China, obecnie w dwóch restauracjach w Guangdong i Szanghaju znajduje się 10 takich „zielonych rowerów ładujących”.

„Rower wytwarza energię elektryczną do zasilania urządzeń codziennego użytku, takich jak telefony komórkowe, i jest częścią projektu McDonald’s China ‘Upcycle for Good’” – czytamy w oświadczeniu McDonald’s China. „Jest to inicjatywa skoncentrowana na tworzeniu produktów z części plastikowych z materiałów pochodzących z recyklingu”.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Zdjęcie: McDonald’s China

Nowa inicjatywa jest „zaprojektowana, aby inspirować więcej ekologicznych zachowań, gdy klienci cieszą się ulubionymi produktami McDonalda”.

Nagranie z TikToka pokazujące kobietę cieszącą się jedzeniem z McDonald’s podczas jazdy na rowerze stacjonarnym stało się popularne w Internecie, generując dziesiątki milionów wyświetleń na samej platformie do udostępniania filmów.

Szybko stało się początkiem rozmowy, a niektórzy widzowie oklaskiwali nieszablonowe myślenie sieci fast foodów, a inni uznali to za ruch PR, który tak naprawdę nie pomaga zrównoważyć ogromnego spożycia kalorii.

Czytaj: Miliony rowerów w idealnym stanie na wysypisku