Messi, Neymar, Mbappe i inni znani piłkarze przedstawieni jako dzieci

0
304
Artysta stworzył dziecięce portrety znanych piłkarzy

Znani piłkarze od Messiego do Maradony przedstawieni jako dzieci przez artystę cyfrowego w Dubaju.

To tak, jakby podróżnik w czasie podrzucił mi legitymacje szkolne” — mówi artysta Jyo John Mulloor o swojej najnowszej serii, przedstawiającej słynnych piłkarzy jako dzieci.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Mulloor, który mieszka w Dubaju, znany jest z tworzenia imponujących cyfrowych dzieł sztuki, od ponownego wyobrażenia sobie śniegu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich po umieszczanie słynnych miejsc w kraju na Pandorze, fikcyjnej planecie z filmu Avatar. Zrobił też furorę dzięki serii zdjęć przedstawiających Dubaj porośnięty bujną zielenią.

Jego najnowsza seria rozpoczęła się kilka miesięcy przed mistrzostwami świata jako hołd dla jego ulubionego piłkarza Lionela Messiego.

Messi jest moim bohaterem wszechczasów, więc pomyślałem, że go uhonoruję. Potem, kiedy do ćwierćfinału rozgrywek zakwalifikowały się drużyny pełne gwiazd, zmieniłem plan i zrobiłem całą serię, w której wzięli udział Cristiano Ronaldo, Luka Modric, Harry Kane i Kylian Mbappe” – powiedział.

Czytaj: Piłki Pucharu Świata muszą być ładowane przed meczami

Mulloor rozszerzył także serię o kilka ważnych postaci sportowych, od Pele po nieżyjącego już Maradona, Franza Beckenbauera i Davida Beckhama, których nazywa swoimi „bohaterami z dzieciństwa”.

Korzystając z oprogramowania sztucznej inteligencji, aby zmienić graczy w ich młodsze wersje, Mulloor użył następnie programu Photoshop do przemalowania zdjęć. Rezultatem jest hiperrealistyczna grafika, która, jak mówi, została dobrze przyjęta przez fanów piłki nożnej w mediach społecznościowych.

Artysta mówi, że porzucił pierwszą wersję projektu, ponieważ nie był zadowolony z efektu. „Chciałem, aby to przeciążenie słodyczą było właściwe i myślę, że w końcu to osiągnąłem” — mówi.

Mulloor pochodzi z Kerali w południowych Indiach, stanie znanym z zamiłowania do piłki nożnej w kraju mającym obsesję na punkcie krykieta.

Mówi, że dedykuje tę serię piłkarską Messiemu.

„Naprawdę mam jedno życzenie, a mianowicie zobaczyć, jak Messi wygrywa te mistrzostwa świata, ponieważ to jego ostatnie mistrzostwa świata” – mówi.

Czytaj: Messi potwierdził, że to koniec