Metalowe rzeźby oddają ulotność ludzkiego życia

0
631

Z siedzibą w Johannesburgu w RPA artysta i rzeźbiarz Regardt Van Der Meulen zajmował się dekonstrukcją – pozornie pogarszającymi się – metalowymi rzeźbami.

Jego rozdrobnione stalowe kreacje, jednocześnie mocne, ale kruche, bawią się tematami „czasu, pamięci i śmiertelności”.

Te postacie, nękane rozkładem, są ironicznymi przejawami kruchości i efemeryczności ludzkiego życia.

Chociaż zostały wykonane z materiału o trwałej wytrzymałości, te rozpadające się formy wyglądają tak, jakby mogły zostać uniesione przez żywioły – w jednej sekundzie i zniknąć w następnej.

Stal jest tak wszechstronnym materiałem” – powiedział Van Der Meulen w wywiadzie. „Ma wielką zdolność nie tylko chwytania siły, ale także wyczucia ruchu i kruchości. W stanie naturalnym będzie rdzewieć i ulegać erozji, co doskonale pasuje do teorii mojej pracy”.

Charakter tematów i obrazów związanych z rzeźbami Van Der Meulena z natury wymusza w widzu poczucie introspekcji. W obliczu złowrogiego piękna tych niszczących podobieństw ludzkiej postaci, muszą także skonfrontować się z własną nietrwałością. Artysta zawsze był pociągany do angażowania się w tego typu koncepcje w swojej twórczości.

„Zawsze fascynowało mnie wzajemne powiązanie czasu i pamięci oraz to, jak tworzy on część naszego metafizycznego świata i wpływa na niego” – kontynuuje artysta. „Od narodzin do śmierci nieustannie tworzymy i przechowujemy wspomnienia. Ale z biegiem czasu nasze wspomnienia i ciała fizyczne zmienią się lub całkowicie znikną. To właśnie te sprzeczności i ulotność piękna uważam za interesujące”.

Aby być na bieżąco z twórczością Van Der Meulena, odwiedź stronę artysty lub obserwuj go na Instagramie i Facebooku. Przewiń w dół, aby zobaczyć więcej zdjęć jego niesamowitych rzeźb.

Więcej informacji o Regardt Van Der Meulen: Strona internetowa | Instagram | Facebook

Artysta mieszkający w Johannesburgu, Regardt Van Der Meulen, tworzy fragmentaryczne metalowe rzeźby, które wydają się rozpadać na Twoich oczach.

Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

W swojej pracy lubi poruszać pojęcia i tematy związane z „czasem, pamięcią i śmiertelnością”.

Czytaj: Uliczny rzeźbiarz „Rozpakowuje” budynek w Mediolanie.

Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

W obliczu złowrogiego piękna tych niszczących podobieństw ludzkiej postaci, odbiorca musi także skonfrontować się z własną nietrwałością.

Czytaj: Hipnotyzujące rzeźby kinetyczne, które poruszają się wraz z wiatrem

Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org