Mężczyzna mieszka w Boeingu 727 w środku lasu

0
465

Bruce Campbell to pomysłowy inżynier, który kupił kadłub samolotu Boeing 727 i przekształcił go w niezwykły i innowacyjny dom.

Czy możesz sobie przez chwilę wyobrazić, co byś zrobił z 220 000 $? Możesz potencjalnie kupić nowy samochód lub przeznaczyć pieniądze na zakup nowego domu. Ten mężczyzna jednak kupił coś nieoczywistego.

Bruce Campbell, emerytowany inżynier, wydał tyle pieniędzy na starego Boeinga 727, a potem odholował go do lasu tuż za Portland w stanie Oregon. Po wprowadzeniu poprawek przekształcił 160-miejscowy samolot w niekonwencjonalny dom.

Źródło: Airplane Home

Ogromny trzysilnikowy samolot pasażerski jest oparty na betonowych filarach na podmiejskim zalesionym obszarze i ma własny podjazd.

Bruce Campbell zachował dość proste wnętrze. Samolot ma prowizoryczny prysznic, ale mężczyzna wciąż pracuje nad zainstalowaniem działającej toalety i przywróceniem niektórych oryginalnych elementów wnętrza samolotu, takich jak siedzenia i światła.

Campbell mieszka w tym samolocie przez 6 miesięcy każdego roku, a drugą część roku spędza w Japonii, gdzie również chce kupić i ponownie wykorzystać emerytowany kadłub Boeinga 747.

Czytaj: Podwodny park rozrywki w Bahrainie. Zatopią tam wrak Boeinga 747.

Źródło: John Brecher

Kosztowny projekt

Bruce najpierw musiał kupić samolot za 220 000 $, a potem swoją działkę w lesie za 23 000 $. To nie był jednak ostatni koszt. Potem Campbell musiał opłacić koszt przeniesienia „domu” na nowo zakupioną działkę. Mężczyzna spotkał się z pewną krytyką, ale to go wcale nie zniechęciło.

„Rozdrabnianie pięknego i lśniącego odrzutowca to tragedia w marnotrawstwie i głęboka porażka ludzkiej wyobraźni” – powiedział Bruce.

Czytaj: Latający samochód wykonał pierwszy w historii lot między miastami

Źródło: John Brecher

Przyszłość

Jeden samolot to zdecydowanie za mało dla tego emerytowanego inżyniera. Mężczyzna ma oko na inny projekt, nieco większy – Boeinga 747.

Źródło: Even Quach
Źródło: John Brecher

„Odrzutowce są mistrzowskimi dziełami nauki o kosmosie, a ich niesamowita gracja inżynierska nie ma sobie równych w żadnych innych strukturach, w których ludzie mogą żyć” – dodał Bruce.

Źródło: John Brecher
Źródło: Even Quach

„Są niesamowicie mocne, trwałe i długowieczne. I z łatwością wytrzymują każde trzęsienie ziemi lub burzę. Ich wnętrze jest łatwe do utrzymania w nieskazitelnej czystości, ponieważ są to szczelne kanistry ciśnieniowe”.

Źródło: John Brecher
Źródło: Even Quach

„Musisz nabyć dwie rzeczy: samolot pasażerski i odpowiednią ziemię, aby go gościć”.

Źródło: John Brecher
Źródło: John Brecher

„Potem musisz przetransportować swój samolot na swoją ziemię. To najbardziej zniechęcające wyzwanie”.

Źródło: Airplane Home
Źródło: Even Quach

johannesfloe.com – Art to remember