Mężczyzna odszedł po 20 latach z finansów, aby tworzyć te surrealistyczne zdjęcia

0
698

Mężczyzna po 20 latach odszedł z finansów, aby zostać artystą, który manipuluje zdjęciami.

Kiedy Hansruedi Ramsauer porzucił 20-letnią karierę finansową, aby założyć własną firmę zajmującą się projektowaniem stron internetowych, nigdy nie wyobrażał sobie, dokąd go to zaprowadzi.

Po opanowaniu programu Photoshop pozwolił, aby kreatywność wzięła górę. Dziś jest cenionym artystą cyfrowym, który cieszy się dużą popularnością na Instagramie.

Tworzy pejzaże miejskie oraz surrealistyczne kompozycje łączące ludzi i naturę. Jego manipulowanie zdjęciami sprawia, że każdy widz musi spojrzeć dwa razy, żeby zrozumieć o co w tym chodzi. Jego zdjęcia są doskonale połączone i pełne szczegółów.

Początkowo Ramsauer zainspirował się zdjęciami, które widział na Unsplash i Instagram. Doprowadziło to do eksperymentów, dzięki czemu Ramsauer tworzy unikatowe kompozycje. W rzeczywistości, chociaż czasami ma on na myśli konkretny pomysł i szuka zdjęć, aby zrealizować ten pomysł, najczęściej jego wyobraźnia prowadzi go do innego rezultatu. „Uwielbiam patrzeć na zdjęcia i wyobrażać sobie, co mogę z nimi zrobić”, mówi.

Prace Ramsauera wydają się szczególnie napędzane przez dwie przeciwstawne siły – krajobraz miejski i przyrodę. Na niektórych zdjęciach tętniące życiem ulice miasta zatopione są w kałuży. W innych przypadkach zawieszony most prowadzi prosto na zbocze góry. A kiedy na zdjęciach są ludzie często otacza ich środowisko. Właśnie te kontrasty sprawiają, że jego cyfrowe manipulacje są uderzające wizualnie.

Czytaj: Przez te surrealistyczne obrazy oszaleje Twój umysł

W zdjęciach Ramsauera jest dużo miejsca na własną kreatywność, pozostawiając otwartą przestrzeń na wszelkie efekty końcowe. Każdy widz może po swojemu zinterpretować dane zdjęcie.

Ta otwartość na pójście tam, gdzie zabierze Cię Twoja wyobraźnia, być może wynika z jego osobistej filozofii, że perspektywa jest wszystkim. „Kiedy masz coś negatywnego, prawdopodobnie nie możesz zmienić „czegoś”, ale możesz zakwestionować swoją negatywną perspektywę”, mówi. „Perspektywa jest zawsze częścią problemu i zawsze będzie częścią rozwiązania. Właśnie dlatego lubię bawić się perspektywami”.

Hansruedi Ramsauer jest utalentowanym artystą cyfrowym znanym z surrealistycznych manipulacji zdjęciami.

Jego pejzaże miejskie wyglądają jak kadry wyrwane z filmu Incepcja.

Szwajcarski artysta uwielbia oglądać zdjęcia w sieci, inspiruje go to do tworzenia dzieł.

Hansruedi Ramsauer: Strona internetowa | Facebook | Instagram

Czytaj: PODRÓŻ KOLEJKĄ LINIOWĄ W SZWAJCARII BĘDZIE NIESAMOWITĄ PRZYGODĄ!