Mężczyzna podjął wyzwanie – pił 4 litry wody dziennie przez miesiąc. Finał Cię zaskoczy!

0
843

Pij dużo wody, będziesz zdrowy – na pewno słyszałeś to już milion razy. Pewien dziennikarz miał dość słuchania apeli, że trzeba pić dużo wody. Postanowił, że sprawdzi, jak wygląda to w praktyce i czy rzeczywiście coś się zmieni na lepsze. 

Dziennikarz z portalu „Thrillist” miał dość słuchania wokoło, że trzeba pić dużo wody, zdecydował się na eksperyment. Postanowił sprawdzić, czy rzeczywiście coś się zmieni na lepsze, gdy zacznie pić więcej wody niż zwykle.

Efekt zaskoczył mężczyznę

Mężczyzna zaczął pić 4 litry wody dziennie. Postanowił, że eksperyment będzie trwał 30 dni. Oszacował, że tyle czasu wystarczy, aby móc zauważyć, czy coś dobrego się dzieje z organizmem.

Butelkę z wodą nosił wszędzie ze sobą. Mężczyzna na samym początku przeraził się, ponieważ zadanie wydawało się niewykonalne. Aby wlać w siebie 4 litry wody, musiał pić ją co chwilę, nawet wtedy, gdy w ogóle nie chciało mu się pić. Dzięki temu stracił apetyt, ponieważ jego żołądek był zalewany dużą ilością wody. Dodatkowo, mężczyzna co chwilę musiał ganiać do toalety, ponieważ kłopotem było nieustanne parcie na pęcherz.

Jednak po 10 dniach mężczyzna zaczął zauważać, że coś dobrego dzieje się z jego organizmem. Zaczął zauważać więcej dobrych stron niż negatywów tej sytuacji.

Mężczyzna zaczął budzić się wyspany i energiczny, co nie zdarzało mu się wcześniej od dzieciństwa. Zauważył także, że jego skóra nabrała blasku, zmieniła kolor, stała się bardziej nawilżona i jędrniejsza.

Po drugim tygodniu picia wody mężczyzna przestał mieć ochotę na kawę, a wcześniej musiał ją pić od razu po wstaniu, żeby w ogóle móc zacząć funkcjonować. Zniknęły problemy ze snem, mężczyzna zasypiał bez problemu, lepiej spał, miał więcej energii.

Osoby z zewnątrz (nie wiedzące nic o eksperymencie) zaczęły mężczyznę komplementować, mówiąc, że dobrze wygląda, że jego włosy lśnią, wydają się zdrowsze i mocniejsze.

PRZECZYTAJ TAKŻE: MĘŻCZYZNA WYLICZYŁ, ILE MINIMALNIE PRACODAWCA POWINIEN PŁACIĆ PRACOWNIKOWI. JEGO POST WYWOŁAŁ BURZĘ.

Miesiąc minął szybko, pomimo że na początku wydawało się to niemożliwe. Mężczyzna nie zrezygnował z zalet, które dało mu wypijanie dużej ilości wody. Ciało się przyzwyczaiło, on schudł, wyostrzyły mu się kubki smakowe, zauważył lepszą pamięć i koncentrację. Nadal pije tyle wody.

Mężczyzna zachęca, aby każdy przeprowadził taki sam eksperyment na sobie. Niekoniecznie aż 4 litry. To, ile litrów wody potrzebujemy, zależy od naszej płci, codziennej aktywności fizycznej, ilości spożywanych posiłków, a także chorób, z jakimi się zmagamy. Jednak wielu dietetyków zgodnie twierdzi, że każdy powinien pić 2,5 litra wody dziennie.

To jak, podejmujesz wyzwanie?

Zdjęcie główne: pixabay.com