Mężczyzna porwany jako dziecko 33 lata temu znalazł swoją prawdziwą matkę

0
503
Zdjęcie: Christian Lue/Unsplash

37-letni mężczyzna z prowincji Henan we wschodnich Chinach odnalazł swoją biologiczną matkę 33 lata po porwaniu dzięki mapie swojej rodzinnej wioski, którą zaczerpnął z pamięci.

Li Jingwei miał zaledwie cztery lata, kiedy został uprowadzony poza domem rodzinnym w Yunan i sprzedany innej rodzinie oddalonej o tysiące kilometrów.

Był to sąsiad, który zwabił go zabawką, a następnie zawiózł go 2000 kilometrów do prowincji Henan, gdzie sprzedał go rodzinie, która wychowała go jak własnego.

Nie jest jasne, czy kiedykolwiek próbował uciec, ale wiadomo, że spędził wiele nocy, wspominając, jak wyglądali jego rodzice i jego dom, co ostatecznie pomogło mu ponownie połączyć się z matką 33 lata po porwaniu.

Li wykorzystał wspomnienia z dzieciństwa, aby narysować prymitywną, ale szczegółową mapę swojej rodzinnej wioski, a następnie zwrócił się o pomoc do mediów społecznościowych, pytając ludzi, gdzie ich zdaniem to może być.

„Przypominanie sobie wyglądu moich rodziców i tego, jak wyglądało w domu, było dla mnie rutyną przez długi okres mojego życia” – powiedział dziennikarzom Li Jingwei, dodając, że nigdy nie pamiętał nazwy swojej wioski.

Li powiedział, że przyzwyczajenie się do nowej rodziny wymaga czasu i że boli, ilekroć czytał artykuły o rodzinnych spotkaniach, ale gdy dorósł, zaczął koncentrować się na takich rzeczach jak szkoła, praca, ślub i założenie własnej rodziny . Ale nigdy nie zapomniał o swoich prawdziwych rodzicach.

Zainspirowany innymi głośnymi przypadkami ludzi, którzy dziesiątki lat po uprowadzeniu ponownie połączyli się ze swoimi rodzinami, Li Jingwei zdecydował, że nadszedł czas, aby bardziej skoncentrować się na własnych wysiłkach, aby odnaleźć swoich prawdziwych rodziców. Zdał sobie sprawę, że jego rodzice się starzeją i że prawdopodobnie nie zostało mu zbyt wiele czasu, aby ponownie się z nimi połączyć.

„Kiedy zobaczyłem historię Guo Gangtanga, pomyślałem:„ Powinienem spróbować znaleźć moich biologicznych rodziców ”… Chciałem ich zobaczyć, gdy jeszcze żyją” – powiedział Li Henan Television. „Zdałem sobie sprawę, że nie mogę dłużej czekać, ponieważ moi rodzice są coraz starsi. Martwiłem się, że kiedy zorientuję się, skąd pochodzę, mogą już nie żyć”.

Czytaj: Johatsu – ludzie, którzy celowo znikają bez śladu

Ale jak odnaleźć rodzinę, którą stracił ponad trzy dekady wcześniej? Cóż, w przypadku Li Jingweia, zaczął od dostarczenia próbki krwi policji, a następnie odkopał zapisane głęboko w pamięci wskazówki dotyczące wioski, w której się urodził. Skończył ręcznie rysować prymitywne mapy, które następnie umieszczał w Internecie, pytając ludzi czy rozpoznali układ i gdzie to miejsce może się znajdować.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Mapy Li stały się popularne, gdy ludzie poznali jego historię i wyrazili zdumienie, jak szczegółowe były jego rysunki. Były wśród nich projekty domów, tak jak je zapamiętał, a nawet duże drewniane wiadra, w których gotowano ryż. Ponieważ informacje nadeszły od internautów, policja była w stanie zawęzić poszukiwania do górskiej wioski w prowincji Yunnan zwanej Zhaotong.

Lokalne władze dostarczyły informacji o miejscowej kobiecie, która straciła syna mniej więcej w tym samym czasie, gdy schwytano Li Jingwei, a test DNA dowiódł, że rzeczywiście była jego matką. Mieli spotkać się osobiście 1 stycznia, ale niestety Li nie mógł ponownie zobaczyć swojego prawdziwego ojca, ponieważ zmarł kilka lat temu.

Li Jingwei nie powiedział chińskim mediom, co stanie się z rodziną, która go wychowała, ale ostatnio porwane dzieci niechętnie ścigają rodziców, którzy je wychowali, ponieważ mieli z nimi dobre relacje.

Czytaj: Orszak Trzech Króli 2022 we Wrocławiu się odbędzie