Mężczyzna poświęcił swój SUV i swoje bezpieczeństwo, aby ochronić pieszych przed pijanym kierowcą

0
483
Erick Marciano powiedział, że widział incydenty w Europie, w których samochody wjeżdżały w tłum pieszych, i nie chciał, aby miało to miejsce tutaj. (Jaela Bernstien / CBC)

Pewien mężczyzna uratował życie wielu pieszym w centrum Montrealu.

Erick Marciano / Zdjęcie: CBC

Erick Marciano zaryzykował własne życie, aby uratować inne. Pewnego popołudnia stał na czerwonym świetle na skrzyżowaniu swoim SUV-em, gdy nagle zobaczył, że jakiś szaleniec wjeżdża z dużą prędkością na skrzyżowanie na czerwonym, a tuż za nim ściga go policja.

Nie analizując za dużo, Erick skręcił w lewo, kiedy jego światło zmieniło się na zielone.

Jednak kiedy zobaczył, że szaleniec w tym samochodzie zawraca i pędzi w tłum pieszych i robotników budowlanych, którzy byli na skrzyżowaniu, podjął szybką decyzję.

„Nie chciałem, żeby komukolwiek stała się krzywda” – powiedział kierowca SUV’a dla CBC. „Uznałem, że poświęcenie samochodu nie było niczym wielkim. I właśnie to zrobiłem”.

Marciano przejechał swoim SUV-em przez medianę blokującą pas przed pędzącym samochodem.

Samochód uderzył w SUV-a po stronie pasażera. Tylko podejrzany został ranny.

Policja jest bardzo wdzięczna Marciano. Wszyscy okrzyknęli go bohaterem, ponieważ ochronił kilkunastu pieszych, którzy byli w niebezpieczeństwie.

Czytaj: Trabant „Złomek” z Wrocławia rozśmiesza dzieci z całej Polski

Zdjęcie: Simon-Marc Charron/Radio-Canada

Marciano powiedział, że na skrzyżowaniu było pełno ludzi. Niektórzy szli do pobliskiego szpitala, inni byli pracownikami i mieli przerwę na lunch, jeszcze inni byli pracownikami budowlanymi.

„Wyobraziłem sobie, jak wiele osób może zostać poszkodowanych, gdy samochód wjedzie w tłum ludzi. Pomyślałem, że to nie może się wydarzyć” powiedział kierowca SUV’a.

Marciano powiedział, że w tej chwili nie myślał o swoim własnym bezpieczeństwie, ale był pewien, że jego SUV zatrzyma rozpędzony samochód.

Policja aresztowała 19-letniego kierowcę na miejscu za wiele zarzutów, w tym za zbyt szybką jazdę i prowadzenie skradzionego pojazdu.

Chociaż SUV Marciano został poważnie uszkodzony podczas kolizji, jego firma ubezpieczeniowa powiedziała, że nie pociągają go do odpowiedzialności za kraksę.

Czytaj: Policja zatrzymała samochód z pięcioma staruszkami. Powód kontroli rozbawi Cię do łez!