Mężczyzna przez 1000 dni zbierał śmieci w lokalnych parkach

0
282
Zdjęcie: Twitter

21-letni aktywista na rzecz klimatu Edgar McGregor stał się doskonałym przykładem tego, jak jedna osoba może wywrzeć duży wpływ.

Od 2019 roku przeprowadza codzienne porządki, starając się, aby jego lokalny park był nieskazitelny. Zaczął dokumentować swoje wysiłki na rzecz zbierania śmieci od krótkich filmów publikowanych na Twitterze, które stały się popularne, a nawet zwróciły uwagę innej młodzieżowej działaczki na rzecz klimatu — Grety Thunberg. I chociaż McGregor skończył sprzątać swój lokalny park – Eaton Canyon – po dwóch latach codziennych spacerów, nadal to robi.

Obecnie jest w 1026 dniu tego, co nazwał #EarthCleanUp. McGregor stale wraca do parku Eaton Canyon w swoim rodzinnym mieście Pasadena, w celu konserwacji, ale zaczął też sprzątać w innych parkach. Jego urocze nagrania pokazują, jak mężczyzna kocha planetę, jaką pasją jest dla niego sprzątanie ziemi, spędzanie czasu na łonie natury i dbanie o to, aby te parki pozostały czyste. Po drodze dzieli się swoimi ciekawymi znaleziskami, od plastikowych butelek po iPhone’y i puszki po piwie z lat 70.

Czytaj: Urokliwy Park Szwedzki w Krakowie – idealne miejsce na spacer

Niedawno powiedział lokalnej stacji telewizyjnej, że szacuje, że zebrał ponad 6804 kg śmieci. To, co robi z tymi śmieciami po ich zebraniu, jest równie imponujące. Spienięża wszystkie surowce wtórne i przekazuje pieniądze różnym organizacjom charytatywnym zajmującym się ochroną środowiska. Część pieniędzy przeznaczono nawet na sadzenie nowych sadzonek w lokalnym parku.

Chociaż zbieranie śmieci jest z pewnością ważne, McGregor mówi, że najbardziej nie może się doczekać codziennych spacerów, ponieważ pozwalają mu spędzać więcej czasu w lokalnych parkach. „Czasami wychodzę na dwie godziny, czasami mam tylko 10 minut, ale po prostu naprawdę uwielbiam tam być” powiedział. „Park zmienia się cały czas i możesz to zobaczyć, gdy tam jesteś”.

Czytaj: Zaskakujące korzyści zdrowotne wiosennych porządków

McGregor początkowo zaczął sprzątać Eaton Canyon, kiedy ogłoszono, że Igrzyska Olimpijskie 2028 odbędą się w Los Angeles. Obawiał się, że brudne parki będą globalnym zakłopotaniem i podjął decyzję, żeby coś z tym zrobić. Ale teraz jego działania zachęciły innych do codziennego sprzątania śmieci. Hasztag #EarthCleanUp pokazuje, że jest pełno innych ludzi, którzy biorą jego przykład i czynią go swoim.

„Najtrudniejszą częścią stania się aktywistą na rzecz klimatu jest zrobienie pierwszego kroku”, mówi. „Nie obchodzi mnie, czy chcesz brać krótsze prysznice, czy nie chcesz prowadzić samochodu, czy chcesz jeść mniej wołowiny, czy chcesz robić te wszystkie rzeczy. Po prostu wybierz coś i powiedz o tym głośno. Powiedz znajomym, sąsiadom, współpracownikom i rodzinie, co robisz, dlaczego to robisz, a reszta to już historia. Nie ma znaczenia, jak mało jesteś w to zaangażowany, po prostu zrób coś.”

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

21-letni aktywista na rzecz klimatu Edgar McGregor od 2019 roku codziennie sprząta w lokalnych parkach.

Zaczął w Eaton Canyon w Pasadenie, co zajęło mu 589 dni do pełnego wysprzątania.

Teraz przeniósł się do innych lokalnych parków, co dokumentuje w codziennych filmikach.

Spienięża wszystkie surowce wtórne i przekazuje wpływy na cele charytatywne.

Teraz inni na całym świecie, zainspirowani jego przykładem, sami codziennie sprzątają.