Mężczyzna wygrywa mistrzostwo, leżąc przez 60 godzin z rzędu

0
329

Wyobraź sobie zawody, w których nie musisz nic robić, tylko leżeć przez długi czas. Im dłużej jesteś w pozycji poziomej, tym większa pula nagród. Taka rzecz nie pochodzi ze świata fantazji. To coroczne mistrzostwa, które co roku odbywają się w Czarnogórze.

W zawodach, w których celem jest nie robić nic poza leżeniem jak najdłużej, jeden mężczyzna zwyciężył po spędzeniu 60 godzin leżąc płasko na ziemi.

Miejscowość Donja Brezna w Czarnogórze niedawno zorganizowała 12. edycję swoich „Mistrzostw w Leżeniu”, niezwykłych zawodów, w których celem końcowym jest spędzenie jak największej ilości czasu w pozycji leżącej.

Brzmi to dość łatwo, ale w miarę upływu czasu kości i mięśnie zaczynają boleć, kończyny drętwieją, a Ty po prostu czujesz potrzebę wstania i rozciągnięcia się. W tym roku mistrzowi udało się leżeć przez około 60 godzin.

„To nie było trudne. Uwierz mi, nawet się nie rozgrzałem” – powiedział dziennikarzom Žarko Pejanović, znany jako „Knele”.

Czytaj: Nowe punkty wypożyczania rowerów elektrycznych w Krakowie

Pejanovic rywalizował z dziewięcioma innymi osobami, leżąc na ziemi w miejscowym parku. Wszystkim pozwolono przynieść rzeczy, takie jak telefony i książki, aby zająć się leżeniem na ziemi, ale jeden po drugim zaczęli wstawać, aż zostały tylko dwie osoby – Žarko Pejanović z Zabjelo i Vuk Koljenšić z Danilovgradu. Wszyscy uczestnicy leżeli pod baldachimem stuletniego klonu.

W pewnym momencie obaj zawodnicy zaczęli żartować o dzieleniu tytułu mistrza, ale Pejanovic był zdeterminowany, by wrócić do domu z tytułem 12-tego Mistrza Leżenia i po około 60 godzinach pozostał ostatnim w pozycji leżącej.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Źródło: Twitter

60 godzin brzmi długo, ale warto wiedzieć, że kilka lat temu wprowadzono nową zasadę, która pozwala zawodnikom odwiedzać toaletę co osiem godzin. To zdecydowanie ułatwia sprawę i było jednym z kluczowych czynników, które pozwoliły kobiecie o imieniu Dubravka Aksic ustanowić rekord świata, spędzając cztery dni i 21 godzin leżąc płasko na plecach. Zanim przyjęto zasadę przerwy na toaletę, rekord świata w ciągłym leżeniu wynosił 52 godziny.

Czytaj: 7 prostych kroków do lepszego snu i lepszego samopoczucia

Mistrzostwa w Leżeniu zostały stworzone przez człowieka o imieniu Radoje Blagojevic, aby wyśmiać stereotyp, że Czarnogórcy są leniwi. Za zwycięstwo w tegorocznej edycji Žarko Pejanović zabiera do domu nagrodę pieniężną w wysokości 350 euro (1660 zł), obiad dla dwojga w restauracji, weekendowy pobyt w czarnogórskiej wiosce etnicznej i spróbowanie raftingu. Ale co najważniejsze, ma prawo do przechwalania się na ten temat do końca życia.