Mężczyzna zamyka swoją głowę w klatce, by rzucić palenie

0
222
Desperackie środki: Ibrahim Yücel zamyka swoją głowę w metalowej klatce, aby powstrzymać się od palenia.

Ludzie potrafią wymyślić przeróżne rzeczy. Niektóre są zdecydowanie bardziej ekstremalne niż inne. Weźmy na przykład tego mężczyznę, który zamyka swoją głowę w klatce, aby rzucić palenie.

Czy to najbardziej drastyczne urządzenie antynikotynowe w historii? Mężczyzna w Turcji nosi klatkę na głowie, żeby nie zapalić papierosa.

Ibrahim Yücel z Kütahya w Turcji palił przez ponad dwie dekady, kiedy nagle podjął decyzję, że chce rzucić palenie. Wieloletni palacz podjął drastyczne kroki, aby zerwać z nałogiem – zamknął głowę w klatce, która uniemożliwia mu włożenie papierosa do ust.

Czytaj: W Turcji powstanie park ze ścieżkami między wierzchołkami drzew

Według doniesień zainspirowali go motocykliści noszący kaski i użył 40 metrów drutu miedzianego, aby stworzyć własny.

Oczywiście motocykliści mogą w każdej chwili zdjąć kask, ale Ibrahim poszedł o krok dalej i dał swojej rodzinie klucz. Tylko oni mogą go uwolnić. Ibrahim Yücel jest tak niepewny własnej siły woli, że powierza klucze do dziwacznego urządzenia swojej rodzinie, aby nie miał pokusy, by się uwolnić.

Decyzja zapadła po tym, jak Ibrahim zdał sobie sprawę, że od 16 roku życia codziennie palił dwie paczki papierosów. Ale kiedy jego własny tata zmarł na raka płuc, Ibrahim wiedział, że nadszedł czas, aby rzucić palenie dla własnego dobra i rodziny.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Tak więc pan Yücel zaprojektował kask podobny do klatki dla ptaków, który w ogóle uniemożliwia mu palenie papierosów.

Każdego ranka wychodzi do pracy ubrany w wyszukane urządzenie – i podejmuje dodatkowe środki, aby powstrzymać się przed otwarciem go i ukradkowym paleniem.

Klucze do metalowego kasku zostawia żonie i dzieciom, co oznacza, że w żaden sposób nie może złamać złożonej sobie przysięgi.

Jego poprzednie próby zerwania z nałogiem zawsze kończyły się niepowodzeniem, dlatego jego żona go wsparła – mimo że początkowo była zakłopotana perspektywą metalowego kasku.

Jednak nie wszyscy sąsiedzi pana Yücela przyzwyczaili się do widoku jego głowy zamkniętej w metalu.

Czytaj: Nie tylko palenie papierosów – poznaj jeszcze gorsze nawyki

Uważa się, że Ibrahim może jeść krakersy przez druty, a także popijać wodę, ale niewiele więcej, co oznacza, że musi zostać uwolniony kluczykiem przez żonę lub dzieci, aby zjeść jakikolwiek posiłek.

Historia i zdjęcia Ibrahima pojawiły się niedawno na Reddit i rozumiejąc jego sytuację, ktoś napisał: „Ekstremalne problemy wymagają ekstremalnych działań”.

Ktoś inny dodał: „Przecieram oczy ze zdumienia”.

Trzecia osoba skomentowała: „Paliłem przez 7 lat i rzucenie palenia było jedną z najtrudniejszych rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobiłem w moim życiu. Jestem wolny od nikotyny od nieco ponad trzech lat!”

Czytaj: Co dzieje się z Twoim ciałem miesiąc po rzuceniu palenia?

Ktoś inny napisał: „Pierwszy raz, kiedy rzuciłem, było łatwo i wytrzymałem 8 lat, ale wróciłem do nałogu i od tego czasu próbowałem rzucić jak 5 razy i za każdym razem mi się nie udało.”

Pan Yücel na zdjęciu, gdy nie ma na sobie swojego unikalnego urządzenia antynikotynowego