Mężczyzna złapał w jeziorze suma o długości 2 metrów i 74 centymetrów!

0
716

Sum ważył 129 kilogramów!

Większość poważnych wędkarzy prędzej czy później złowi przyzwoitego suma, ale tylko nielicznym udaje się spotkać prawdziwego potwora.

37-letni wędkarz Benjamin Gründer miał ogromne szczęście. Wycieczka nad rzekę Pad we Włoszech była naznaczona niesamowitym połowem – największym, jaki kiedykolwiek widziano!

Gründer wybrał się nad rzekę Pad po obejrzeniu ekscytujących filmów wideo popularnych wędkarzy łowiących duże sumy.

YouTube

Kiedy Gründer w końcu coś złapał, bardzo trudno mu było wyciągnąć ofiarę. Na początku mężczyzna myślał, że to nie ryba, że haczyk zaczepił się o coś innego, jednak Gründer szybko zdał sobie sprawę, że to ryba wielkości rekina!

YouTube

Gründer potrzebował ponad 45 minut, aby wyciągnąć rybę, ponieważ sum walczył na śmierć i życie. W końcu udało mu się wciągnąć go na pokład, gdzie stwierdził, że ustanowił nieoficjalny rekord.

Czytaj: Rybak złapał wyjątkowego homara

YouTube

Wielkość suma wynosiła 2,74 m, a waga 129 kg!

YouTube

Był to sum walijski, jedna z największych ryb słodkowodnych na świecie. Sum był tak długi jak łódź, a jego płetwy były większe niż ramiona Gründera.

Podobnie jak w przypadku wielu wędkarzy, Gründer nie planował zabijania ryby. Po zmierzeniu i udokumentowaniu znaleziska ponownie wypuścił suma, pozostawiając zdjęcia jako jedyną nagrodę.

To był połów, którego nie zapomni do końca życia!

Czytaj: Rybak wyłowił te przerażające stworzenia morskie z głębin morskich.

johannesfloe.com – Art to remember