Mężczyzna znalazł dziwny tunel pod swoim domem

0
421

Mężczyzna, który właśnie kupił dom w południowych Włoszech, znalazł pod nim dziwny system tuneli.

„Kupiłem dom na południu Włoch i znalazłem wejście do systemu tuneli pod ziemią” – mówi mężczyzna.

„Choć wejście wydaje się nowsze, tunele są dosłownie wykuwane ręcznie. W tunelu jest zimno, wilgotność 99%, co kilka metrów jest kilka wnęk”.

„Jest tam drugie piętro podziemne, chociaż nie mogłem tam zejść, bo potrzebuję kogoś, kto będzie mnie odpowiednio asekurować. Nikt nie był w stanie mi powiedzieć, do czego te tunele były używane. Trochę tam zainwestuję, żeby zamienić wilgoć w wodę dla moich drzewek oliwnych”.

„Może ktoś, kto to czyta, widział już coś takiego i wie, do czego te tunele były używane w przeszłości? Mogę wykluczyć przechowywanie wina, ponieważ wilgoć zniszczyłaby beczki. Również nie na jedzenie z tego samego powodu”.

Po jakimś czasie mężczyzna napisał:

„Kolega właśnie przyszedł i asekurował mnie, dzięki czemu mogłem zejść na drugie piętro podziemne”.

Schodząc w dół, tunel ma najpierw tylko około 1,6 metra wysokości. Schodzi około sześciu metrów w dół, potem jest staw. Tam tunel otwiera się i ma około 2,5 metra wysokości, dwa lub trzy metry szerokości. Skręca w lewo. W tym zakręcie są kolejne schody schodzące w dół kolejne 8 metrów przed skręceniem w prawo. Nie było mowy, żeby zejść tam ze sprzętem, który miałem (i szczerze mówiąc: zabrakło mi odwagi).

Po zakręcie tunel ciągnie się dalej. Przeszedłem około 10 metrów, potem zawaliły się części sufitu. To musi być w miejscu, w którym jest mój dom. W świetle mojej pochodni zobaczyłem, że tunel ciągnie się dalej, niż mogłem zobaczyć.

Próbowałem to wszystko sfilmować, jednak trzymanie kija w jednej ręce, pilnowanie, żeby nie upaść, a czasem filmowanie w ciemność, patrząc w innym kierunku, tak naprawdę nie poprawiało jakości filmowania…

Czytaj: Starożytne autostrady: masywne podziemne tunele liczące 12000 lat od Szkocji do Turcji

Ale później opublikuję kilka zrzutów ekranu.

Zwiedziłem także pierwsze piętro. Dużo nietoperzy, dwa – oczywiście nowsze – szyby powietrzne. Ale nadal nie ma żadnej wskazówki, do czego tunele mogły zostać użyte.

Jeden facet powiedział, że tunele były częścią podziemnego akweduktu.

Właściciel nowo zakupionego domu dodał, że w tym tygodniu kupuje dron, aby dalej eksplorować, i będzie publikował nowsze zdjęcia z tajemniczego tunelu.

johannesfloe.com – Art to remember