Mężczyzna został milionerem po tym, jak na jego podwórko spadł meteoryt

0
424
Facebook

W ciągu dnia zajmujesz się swoimi sprawami, pracujesz na podwórku przy budowie trumny, aż w jednej chwili dymiący meteoryt wart fortunę przelatuje przez dach Twojej werandy i zakopuje się w ziemi obok Twojego salonu.

To nie był typowy dzień dla 33-letniego indonezyjskiego wytwórcy trumien Josua Hutagalung. „Pracowałem przy trumnie w pobliżu ulicy przed moim domem, kiedy usłyszałem huk, który sprawił, że mój dom się zatrząsnął. To było tak, jakby na dom spadło drzewo”- powiedział ojciec trójki dzieci.

„Meteoryt był zbyt gorący, by go podnieść, więc moja żona wykopała go motyką i zabraliśmy do środka”.

Ważący około 2 kg meteoryt sprzed 4 miliardów lat został później sklasyfikowany jako niezwykle rzadka odmiana chondrytu węglowego CM1 / 2.

Na rynku kosztuje 850 USD za gram (3100 zł). Kiedy sobie to przeliczysz, otrzymasz około 1,858,556 dolarów.

Czytaj: Badacze odkryli, że sztylet króla Tuta został wykuty z meteorytu

Gdy tylko wiadomość o incydencie dotarła do wiadomości publicznej, amerykański guru kosmicznego świata Jared Collins wsiadł do samolotu na Sumatrę, aby kupić cenny ładunek. Po wystawieniu szalonej liczby ofert, Collins sprzedał pozaziemski skarb kolekcjonerowi meteorytów z Indianapolis, dr Jayowi Piateckowi, który wysłał meteoryt na przechowanie do Centrum Badań Meteorytów w Arizonie State University (gdzie jest obecnie przechowywany w ciekły azot).

Chociaż Hutagalung nie ujawnił dokładnej kwoty w dolarach, którą ostatecznie zaakceptował za swój 2 kg kawałek łupu z kosmosu, szacunki sięgają znacznie ponad milion dolarów.

Hutagalung mówi, że dzięki swojej nowo zdobytej fortunie planuje pomóc w budowie kościoła dla mieszkańców. Ma też bardziej osobiste życzenie. Pieniądze nie mogą tego kupić, ale jest optymistą, że jego dobra passa jeszcze się nie wyczerpała.

„Zawsze chciałem mieć córkę i mam nadzieję, że to znak, że będę miał teraz szczęście, aby mieć córkę” – powiedział.

Jeśli chodzi o znaki, życzenia dotyczące meteorytu mogą nie być tym samym, co życzenia dotyczące spadającej gwiazdy, ale istnieje prawdopodobieństwo, że wyróżnienie się meteorytową manną z nieba może znacznie zwiększyć te szanse.

Obejrzyj film nagrany przez Joshuę:

Czytaj: Student Politechniki Poznańskiej stworzył koncepcje samowystarczalnej jednostki do zamieszkania w przestrzeni kosmicznej.

johannesfloe.com – Art to remember