Miasto zamienia przystanki autobusowe w ogrody dla pszczół

0
397
Zdjęcie: Instagram

Ponieważ światowa populacja pszczół stale spada w alarmującym tempie, wiele miast poszukuje rozwiązań, jak chronić te żywotne stworzenia.

Miasto Leicester w Wielkiej Brytanii pracuje nad własnym planem. W ramach ogólnomiejskiej inicjatywy „aby być miastem neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla, bioróżnorodnym i przystosowanym do klimatu” w ciągu najbliższych 10 lat, zaczęli zastępować tradycyjne przystanki autobusowe zielonymi ogrodami dla pszczół.

Brytyjskie miasto Leicester ciężko pracuje nad zainstalowaniem nowej sieci przystanków autobusowych dla pszczół.

Aby walczyć ze spadkiem populacji pszczół, miasto Leicester nawiązało współpracę z Clear Channel w celu przekształcenia przystanków autobusowych w ostoje dla pszczół.

Zielone dachy przystanków autobusowych będą zasilane energią słoneczną, będą wypełnione głównie trawą, mieszanką dzikich kwiatów i rozchodników, aby zachęcić pszczoły i inne owady do zapylania.

Czytaj: Fotograf odkrył śpiące pszczoły drzemiące w środku kwiatu

„Wspaniale jest widzieć, jak w całym mieście pojawiły się nowe wiaty autobusowe w Leicester”, mówi zastępca burmistrza miasta Leicester, Adam Clarke, który zajmuje się ochroną środowiska i transportem.

„Otrzymaliśmy już fantastyczne opinie od ludzi, którzy są tak samo podekscytowani jak my, widząc, jak ta przyjazna pszczołom i motylom przebudowa wiat przystankowych nabiera kształtów. Ale to tylko jedna z wielu korzyści płynących z ogólnomiejskiej modernizacji naszych wiat przystankowych. Nowe, nowoczesne schrony będą świetne dla pasażerów, a połączenie energii słonecznej i żywych dachów to kolejny krok naprzód w naszej ambicji, aby do 2030 roku stać się miastem neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla i przystosowanym do klimatu”.

Sieć dachów mieszkalnych i wiat przystankowych zasilanych energią słoneczną Leicester będzie pierwszą w Wielkiej Brytanii.

Oprócz wspierania populacji owadów zapylających w mieście, nowe zielone dachy będą również służyć do pochłaniania wody deszczowej, zmniejszania efektu miejskiej wyspy ciepła, wychwytywania cząstek stałych w powietrzu, wspierania lokalnej bioróżnorodności i promowania zrównoważonego transportu w mieście.

W ramach nowego 10-letniego kontraktu między Radą Miasta Leicester a Clear Channel UK – firmą reklamową i infrastrukturalną – mają nadzieję odnowić wszystkie 479 wiat przystankowych w mieście do końca 2022 roku.

Czytaj: Angelina Jolie pokryta pszczołami, zachęca do ochrony zapylaczy

Brytyjskie miasto Leicester zamienia wszystkie swoje przystanki autobusowe w zielone ogrody na dachu dla pszczół.

Zdjęcie: Instagram

Miasto ma nadzieję, że we współpracy z Clear Channel UK do 2022 roku odnowi wszystkie dachy przystanków autobusowych, zamieniając je w zielone ogrody dla pszczół.

Czytaj: Francja zakazuje pestycydów, aby uchronić pszczoły

Zdjęcie: Instagram

Clear Channel UK: Strona internetowa | Instagram | Twitter

johannesfloe.com – Art to remember