Mieszkańcy powiatu kłodzkiego nagrali film o koronawirusie

0
573

Ten film, który stworzyli mieszkańcy powiatu kłodzkiego powinien zobaczyć każdy. Jest to krótkie dwuminutowe nagranie, które skłania do myślenia i refleksji.

Za tym projektem stoi Agata Felczak. W realizacji pomogli jej znajomi. Zdjęcia realizowane były w Pałacu w Sarnach w województwie dolnośląskim.

– Na co dzień pracuję jako dietetyk kliniczny i wiem, jak dużą rolę może odgrywać przewlekły stres, który powoduje znaczne zmniejszenie odporności. Ten spot ma skłonić do myślenia, przekonać, żeby w tym trudnym czasie zarażać spokojem i przede wszystkim zostać w domu. Pochodzę z małego miasteczka i często obserwuję niewłaściwe zachowania ludzi, którzy narażają siebie oraz innych na niebezpieczeństwo. Drugą rzeczą, która skłoniła mnie do realizacji tego projektu było to, że bliska mi osoba miała kontakt z jedną z pierwszych osób, która zmarła z powodu koranawirusa. Martwiliśmy się, ale cały czas sobie tłumaczyliśmy, że tylko spokój nas uchroni i nie ma co panikować na zapas – mówi Agata Felczak w wywiadzie dla portalu Doba.pl.

Czytaj: Ludzie pokazują, jak radzą sobie ze zwierzętami pracując z domu

Pani Agata napisała scenariusz i zmontowała film, jednak jak podkreśla bez pomocy znajomych oraz bez zgody właścicieli Pałacu w Sarnach, którzy udostępnili obiekt, realizacja projektu by nie była możliwa.

Na początku nagrania widzimy maseczkę z napisem: „Czegoś tragicznego domyślam się w tutejszym powietrzu…”

– Maska wykonana została przez Magazyn Materiałów Literackich Cegła. Oni swojego czasu wypuszczali w swoich magazynach pojedyncze maski z przesłaniem literackim. Tę miałam od roku i widnieje na niej napis „Czegoś tragicznego domyślam się w tutejszym powietrzu…”. Uważam, że przesłanie, jakie na niej widnieje, mówi samo za siebie – wyjaśnia Pani Agata.

Zostańmy w domu, by w miarę możliwości ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19 i nie narażać na niebezpieczeństwo jeśli nie siebie, to chociaż naszych bliskich.

Źródło: doba.pl

Czytaj: JEŚLI NIC NIE ZMIENIMY, ŚWIAT SKOŃCZY SIĘ JUŻ ZA 31 LAT. NOWE BADANIA PRZERAŻAJĄ.