Miliarder kryptowalut przekazał 1 miliard dolarów Indiom na walkę z COVID-19

0
411
Vitalik Buterin

Najmłodszy miliarder kryptowalut na świecie przekazał 1 miliard dolarów funduszowi India Covid Relief Fund na walkę z COVID-19.

27-letni współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, jest obecnie najmłodszym miliarderem kryptowalut na świecie.

Buterin jest twórcą największego konkurenta bitcoina, czyli kryptowaluty Ethereum

Mężczyzna przekazał ponad 1 miliard dolarów funduszowi India Covid Relief Fund oraz wielu innym organizacjom charytatywnym.

Czytaj: Indie rozważają 4-dniowy tydzień pracy, ale po 12 godzin

W ramach jednej transakcji Buterin przekazał 50 bilionów tokenów SHIB o wartości 1,2 miliarda dolarów na rzecz India Covid Relief Fund założonego przez indyjskiego przedsiębiorcę Sandeep Nailwal.

Czytaj: W Indiach otwarto szpital dla pokrzywdzonych słoni.

Buterin, który uruchomił Ethereum w 2015 roku, aktualnie jest najmłodszym na świecie miliarderem kryptowalut w wieku 27 lat.

Urodził się w Rosji, w mieście Kołomna, niedaleko Moskwy. Później przeniósł się z rodziną do Kanady i wychował w Toronto. Kiedy miał 18 lat, Buterin został współzałożycielem Bitcoin Magazine wraz z Mihai Alisie, który później dołączył do Buterina, zakładając Ethereum.

Ethereum jest obecnie warte około 403 mld dolarów, co stanowi około połowę wartości wszystkich bitcoinów. To druga co do wielkości kryptowaluta. Jej wartość w samym 2021 roku wzrosła o 375%.

johannesfloe.com – Art to remember