Miss Ukrainy prezentuje niesamowity kostium „Wojowniczki Światła” na Miss Universe

0
554
Miss Ukrainy zaprezentowała oszałamiający strój „Wojowniczka Światła” na wybory Miss Universe. Zdjęcie: Instagram

Wojna na Ukrainie pustoszy kraj od ponad 300 dni. W tym czasie ukraińscy artyści znaleźli zarówno pocieszającą przestrzeń, jak i platformę dla swojego niezłomnego ducha w swoich dziełach, od sztuki papierowej i fotografii po duże instalacje i przejmujące ilustracje.

Teraz siła Ukraińców przeniesie się na jedną z największych scen na świecie dzięki niesamowitej kreacji. Miss Ukrainy, Viktoria Apanasenko, zaprezentowała kostium, który będzie miała na sobie na konkursie Miss Universe 2023, który oddaje nieustępliwość jej ojczyzny.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Kostium zatytułowany Wojowniczka Światła został ożywiony przez ukraińską projektantkę Lesię Patoka z Patoka Studio. Projekt zajął jej cztery miesiące, które obejmowały długie okresy bez prądu, konieczność pracy przy świecach i walkę z zimnem, gdy syreny wyły na ulicach.

„Na tym obrazie jest odniesienie do Archanioła Michała, anioła stróża, który chroni Ukrainę mieczem” – pisze Patoka. „Viktoria trzyma w dłoniach broń, jej ciało jest w stylizowanej zbroi, a jednocześnie niesie światło poprzez tę totalną ciemność, metaforyczną i dosłowną, która nawiedziła nasze ziemie wraz z agresorem”.

Czytaj: Papież chwali Ukraińców za „heroiczny” opór

Zamiast stawiać ból w centrum uwagi, zespół odpowiedzialny za kostium wybrał strój, który reprezentował męstwo i nadzieję na lepszą przyszłość.

„W tym trudnym dla naszej Ojczyzny czasie długo zastanawialiśmy się: jaki powinien być obraz symbolizujący nasz kraj? Jakie „przesłanie” powinien nieść całemu światu? O czym powinny mówić jego szczegóły? Przeprowadziliśmy nawet głosowanie wśród opinii publicznej, jak chcą metaforycznie widzieć nasz kraj: odtworzyć tragedię ukraińskiej teraźniejszości lub pokazać Ukrainę w jasnym obrazie, który pokaże ukraińskiego ducha i siłę naszego narodu. Większość zagłosowała za drugą wersją” – powiedziała Anna Filimonova, przewodnicząca konkursu Miss Ukraine Universe.

Te wybory wpłynęły na ostateczny projekt, który składa się z pięciu elementów, które łączą wysoką modę i ukraińskie tradycje. Apanasenko zakłada złoty kombinezon, który naśladuje pełną zbroję. Na wierzchu ma na sobie białą sukienkę z bufiastymi rękawami i spódnicę wykonaną z 10 metrów materiału. Najbardziej uderzającą częścią są skrzydła, które projektantka opisuje jako „spalone w bitwie, ale nieuszkodzone”. Otoczone niebiesko-złotymi zbrojami, ozdobione są błyszczącymi motywami.

„W tym kostiumie chciałam pokazać, że wojna nie może złamać naszych sił i odbarwić naszych serc” – napisała Apanasenko na Instagramie. „Nawet w ogniu, jak Feniks, Ukraina zakwitnie i zabłyśnie jasnymi promieniami życzliwości i wiary”.

Czytaj: Przylądek Nadziei we Wrocławiu przyjął chore na raka dzieci z Ukrainy

Apanasenko wystąpi w kostiumie na gali Miss Universe, która odbędzie się w Nowym Orleanie 14 stycznia 2023 roku.

Miss Ukrainy, Viktoria Apanasenko, zaprezentowała kostium, który będzie miała na sobie podczas wyborów Miss Universe 2023.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez МІС УКРАЇНА ВСЕСВІТ (@missukraine_universe)

Kostium, zatytułowany Wojowniczka Światła, został ożywiony przez projektantkę Lesię Patoka z Patoka Studio i odzwierciedla siłę narodu ukraińskiego.