„Mistrzynie przekonywania” przekonują kochanki do zakończenia romansu

0
297

„Mistrzynie przekonywania” specjalizują się w przekonywaniu kochanek do zakończenia romansu.

Wang Zhenxi, młoda kobieta z Luoyang w prowincji Henan, znana jest jako jedna z czołowych chińskich „nauczycielek przekonywania kochanek”, profesjonalistek, które przekonują kochanki, by zakończyły romanse z żonatymi mężczyznami.

Zdrady zdarzają się praktycznie we wszystkich kulturach na całym świecie, ale Chiny są prawdopodobnie jedynym krajem na świecie, który ma nie jeden, ale co najmniej dwa zawody, które zajmują się konkretnie tego typu relacjami.

Jednym z nich jest „zabójczyni kochanki”, rodzaj detektywa/czujnika, który pomaga wzgardzonym żonom ujawniać niewierności ich mężów, a także zemścić się na kochankach. Drugi zawód to „nauczycielka przekonująca kochankę”, który opiera się na bardziej dyplomatycznych technikach, aby przekonać kochanki do zakończenia ich romansów i umożliwienia partnerom powrotu do rodzin.

Jedna z takich mistrzyni perswazji została niedawno opisana przez dużą chińską gazetę, po tym jak wyszło na jaw, że udało jej się przekonać ponad 800 kochanek w ciągu jednego roku.

Podobnie jak Zhang Yufen, „zabójczyni kochanki”, Wang Zhenxi, jedna z najbardziej skutecznych kobiet w tym zawodzie, zainspirowała się do podjęcia takiej misji po tym, jak widziała na własne oczy, jak romans jej ojca niszczy życie matki. Osobiste doświadczenia sprawiły, że chciała pomagać innym rodzinom.

Jej ojciec zdradził matkę, gdy dorastała, więc dowiedziała się z pierwszej ręki, jaki negatywny wpływ mają związki pozamałżeńskie na rodzinę. W późniejszym życiu, po ślubie, musiała też zmierzyć się z niewiernością własnego męża.

Wang powiedziała niedawno The Paper , że jej były mąż ożenił się z nią tylko po to, by zadowolić własnych rodziców. W rzeczywistości wciąż był zakochany w swojej byłej dziewczynie, a wkrótce po ślubie oboje wznowili swój romantyczny związek. Kiedy dowiedziała się o jego oszustwie, Wang złożyła wniosek o rozwód i, opierając się na swoim osobistym doświadczeniu w kontaktach z kochankami, stała się jedną z najważniejszych chińskich nauczycielek przekonujących kochanki do zaprzestania swoich działań.

Miłość nas wszystkich zaślepia, a kochanki nie różnią się od siebie. Jest to kluczowa koncepcja, o której nauczycielki perswazji pamiętają podczas wykonywania swojej misji. W przeciwieństwie do „zabójczyń kochanek”, które nie boją się poniżać, a nawet bić kochanki w miejscach publicznych, profesjonalne mistrzynie przekonywania skupiają się na zbliżeniu się do swoich celów i sprawieniu, by dostrzegły swój błąd za pomocą pokojowych środków.

Sama Wang powiedziała, że po skontaktowaniu się z klientką – zwykle oszukaną żoną, której tożsamość nigdy nie jest ujawniana osobom trzecim – pierwszym krokiem jest zidentyfikowanie kochanki i próba zbliżenia się do niej. Zwykle wiąże się to z okresem obserwacji, po którym następuje cień (śledzenie jej w miejscach, które odwiedza) i ostatecznie zaprzyjaźnienie się z nią.

Czytaj: Kino letnie w Poznaniu. Gdzie obejrzysz film „pod chmurką” w sierpniu?

Wang wierzy, że bycie przysłowiowym trzecim kołem jest niewygodną sytuacją dla kochanek i prawie wszystkie kochanki zdają sobie z tego sprawę. Kiedy tak się dzieje, używają różnych argumentów, aby przekonać ich do zakończenia romansu i kontynuowania swojego życia. Wywoływany argument zależy od sytuacji kochanki, tego, czy ma dzieci ze swoim partnerem, czy też od jak dawna się z nim widuje.

Przekonanie kochanki, by zakończyła swój romans, nie jest łatwe i wiele razy ekspertki od perswazji, takie jak Wang Zhenxi, muszą pójść o krok dalej. Obejmuje to zbliżenie się do ich rodzin i przyjaciół, ujawnienie im romansu i pomoc w przekonaniu kochanki do zakończenia związku.

Innym razem stosuje psychologiczne metody i taktyki inspirowane legendarnym Sun Zi, aby zasiać podział między kochanką a kochankiem, które w przypadku powodzenia kończą się rozstaniem. W niektórych przypadkach rozwiązanie polega na tym, aby pomóc kochance bardziej towarzysko, pomagając jej w interakcji z innymi mężczyznami i zdając sobie sprawę, że ma inne opcje niż bycie czyimś „elementem ubocznym”.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Są jednak przypadki, w których prawdopodobieństwo sukcesu jest zbyt małe. Wang powiedziała, że jeśli po przeanalizowaniu przypadku stwierdzi, że ma mniej niż 60 procent szans na sukces, porzuci misję i zwróci klientce wynagrodzenie.

Pandemia COVID-19 i wynikające z niej blokady były szczególnie pracowitym okresem dla mistrzyń przekonywania, a dla Wang Zhenxi w szczególności. Nieustannie przemieszczała się między głównymi miastami, pomagając kobietom radzić sobie z niewiernościami mężów. Takie sprawy były podsycane częstymi kłótniami powodowanymi przez pary zamknięte razem przez długi czas, bez możliwości wyładowania się.

Czytaj: 1500-letnie szkielety kochanków znalezione na cmentarzu

Wang powiedziała The Paper, że udało jej się przekonać około 800 kochanek w ciągu jednego roku, co przyniosło jej status superbohaterki wśród rówieśniczek, a także rekordowe prowizje. Jedna osoba była pod takim wrażeniem jej wyników, że zaproponowała Wang 300 000 juanów (ponad 205 tys. zł. ) na naukę pod jej kierunkiem.

„Oprócz zarabiania pieniędzy mogę pomóc większej liczbie osób w powrocie do szczęśliwych rodzin” – powiedziała Wang Zhenxi. „To najbardziej satysfakcjonująca część tej pracy”.