Mity na temat automatów do gier: co powinien wiedzieć każdy gracz

  0
  238

  Aby aktywować maszyny online w kasynach wirtualnych, nie jest wymagana specjalna wiedza ani umiejętności. Wystarczy zrozumieć specyfikę gry i zapoznać się z podstawowymi pojęciami. Otrzymać solidne wygrane podczas gry na automatach może każdy gracz, ponieważ wszystko zależy tylko od szczęścia. Automaty online są bardzo popularne w Polsce i na całym świecie, więc doprowadziło to do pojawienia się dużej liczby mitów. W tym artykule rozważymy główne z nich i wyjaśnimy, w co nie warto wierzyć.

  Administracja kasyna kontroluje działanie automatów do gier

  Najczęściej hipoteza ta wiąże się z brakiem zaufania do platform hazardowych. Opinia o wpływie administracji kasyn na rozgrywkę jest nieodłączna nie tylko dla początkujących, ale także dla profesjonalnych graczy. W ich rozumieniu dzieje się tak z jednego prostego powodu — aby zmniejszyć szanse klientów na wygraną graczy. W rzeczywistości pracownicy kasyna nie mają możliwości dostosowania automatów. Otrzymują oni oprogramowanie, którego ustawienia nie ulegają zmianie.

  Oprogramowanie każdego automatu w wiarygodnym kasynie ma zatwierdzoną charakterystykę techniczną: 

  • stała zmienność;
  • poziom RTP;
  • poziom rozproszenia;
  • parametry pola gry;
  • funkcje bonusowe. 

  Administracja wirtualnego klubu hazardowego może jedynie kontrolować jakość treści hazardowych. W jej kompetencjach leży zawieranie umów o współpracy z wiarygodnymi dostawcami. Aby uniknąć jakichkolwiek manipulacji ze strony administratora kasyna, należy skupić się wyłącznie na licencjonowanych witrynach hazardowych.

  Kwota zakładu określa procent wypłat

  Wielkość zakładu gracza na automacie określa potencjalny zysk. To prawda. Można to wyjaśnić w prosty sposób: współczynnik zyskownej kombinacji jest mnożony przez stawkę na linię. Procent wypłat i parametry techniczne automatu nie zależą od inwestycji gracza. Wartości te są ustalone przez kody wewnętrzne, więc nie może ich zmienić ani gracz, ani administracja kasyna. Stawki określają potencjalny zysk i wielkość progresywnego jackpotu. W tych przypadkach to inwestycje graczy określają potencjalne zarobki graczy.

  Prawdopodobieństwo wygranej zależy od pory dnia

  Prawdopodobieństwo wygranej na automacie jest niezależne od pory dnia i lokalizacji automatu w konkretnej kategorii. Dni tygodnia również nie determinują potencjalnych wygranych. Niektórzy gracze są przekonani, że w weekendy łatwiej zgarnąć ogromną nagrodę niż w dni powszednie. Jednak taka tendencja nie występuje w kasynach online.

  Wszystkie licencjonowane automaty działają w oparciu o generator liczb losowych. Jest to automatyczny program, który służy do określania położenia symboli na polu gry. Ustawia on algorytm wypadania szczęśliwych symboli na polu gry. Szanse na wygraną są trudne do przewidzenia, więc powinieneś kierować się wyłącznie parametrami technicznymi gry i swoim szczęściem.

  Nie można wygrać kilka razy z rzędu

  Istnieje opinia, że na jednym automacie nie można wygrać kilka razy z rzędu. W takim przypadku gracz jest przekonany, że po jednej wygranej na automacie trzeba przenieść się na nową maszynę. W rzeczywistości jest to nieprawda, ponieważ duża wygrana to algorytm generatora liczb losowych, który automatycznie określa zarobki gracza.

  Automaty do gier mają „zimne” i „gorące” cykle

  Niektórzy gracze uważają, że wszystkie automaty są podzielone na „zimne” i „gorące” cykle. Rzekomo istnieją automaty online, które są gotowe przynosić zyski i te, które je blokują. Z tego stanowiska wynika, że cykl „gorący” jest aktywowany dopiero po tym, jak automat przez długi czas nie przynosił zysku. 

  W rzeczywistości każda kolejna runda jest niezależna od poprzedniej. Są to losowe sekwencje kombinacji. Nawet jeśli automat nie dawał zysków przez długi czas, nie oznacza to, że będziesz miał więcej szans na zgarnięcie nagrody.