Mleko karalucha może stać się w przyszłości pokarmem

0
596
Mleko od karaluchów jest pełne wartości odżywczych.

Czy kiedykolwiek myśleliście o piciu mleka z karalucha? Tak, z karalucha! Jeśli nie wiesz, istnieje gatunek karalucha – Karaluch Pacific Beetle – który jest w stanie wyprodukować substancję, którą karmi swoje potomstwo, które jest bardzo bogate w białko, tłuszcz i cukier, o wysokiej wartości odżywczej.

Odkrycia tego dokonał zespół naukowców z kilku krajów – Francji, Indii, Stanów Zjednoczonych, Japonii i Kanady – i zgodnie z badaniami mleko to można przekształcić w niezbędny suplement diety dla zdrowia ludzkiego, ponieważ daje trzykrotnie więcej energii niż mleko bawole i około cztery razy energii niż mleko krowie.

Karaluch Pacific Beetle to jedyny gatunek karalucha, którego samice nie składają jaj, a rodzą żywe młode. Małe karaluchy jeszcze w fazie embrionalnej posilają się mlekiem matki. Mleko jest spożywane w postaci płynnej, ale w ciele insekta przekształca się w kryształki białkowe, przypominające małe diamenty lub kryształki brokatu.

Według Leonarda Chavasa, jednego z naukowców odpowiedzialnych za badania: „W mleku karalucha jest wszystko to, czego potrzebuje człowiek: białko, niezbędne aminokwasy, lipidy i cukry”.

Jednak nie znaleziono jeszcze skutecznego sposobu wydobywania mleka z karaluchów, jak na razie są wydobywane tylko z jelit zarodków.

Co myślisz na ten temat? Czy byłbyś/byłabyś w stanie pić mleko karalucha? Daj znać w komentarzu!

Czytaj: REKORD GUINNESSA ZA NAJWIĘKSZY OBRAZ. ZOBACZ MURAL Z KOREI POŁUDNIOWEJ!

Czytaj: Mleko czosnkowe: magiczny lek na astmę, zapalenie płuc i inne choroby