Młody tygrys, odrzucony przez matkę, znalazł najlepszego przyjaciela – szczeniaka

0
653

Wychodzi na to, że przyjaźń między psem i kotem jest możliwa!

Przyjaźń nie rozróżnia wieku, narodowości i rasy. Chociaż jesteśmy różni, mamy więcej wspólnego niż różnic.

Dobrym przykładem jest historia tygrysa bengalskiego o imieniu Hunter i krótkowłosego szczeniaka o imieniu Chelsea. Chociaż wcale nie są do siebie podobni, te młode zwierzęta nie tylko się dogadały, ale zostały najlepszymi przyjaciółmi! To takie urocze!

Chelsea jest tylko trzy tygodnie starszy od Huntera. Oboje zwierząt jest pod opieką 22-letniej Anthea Mikhaletos, która mieszka w rezerwacie przyrody w Pretorii w RPA, gdzie mieszkają mali przyjaciele.

Czytaj: Zapierające dech w piersiach zdjęcia tygrysa bengalskiego przechadzającego się przed starożytnymi ruinami

Chociaż teraz życie zwierząt wygląda różowo i bezchmurnie, Hunter wiele przeszedł już w swoim życiu.

Greatstrock / Barcroft Media

Młody tygrys urodził się w rezerwacie, ale wkrótce po jego urodzeniu matka zaczęła okazywać mu agresję. Huntera trzeba było oddzielić od tygrysicy.

„Najwyraźniej Hunter urodził się w okresie, gdy samica z jakiegoś powodu poczuła się zagrożona, więc go odrzuciła” – mówi Anthea.

Według niej, gdyby ludzie nie interweniowali, tygrys z trudem przetrwałby na wolności.

Greatstrock / Barcroft Media

Ale nie bez powodu mówią, że każda chmura ma srebrną podszewkę: po utracie matki Hunter poznał prawdziwego przyjaciela!

Greatstrock / Barcroft Media

Pracownicy rezerwatu wprowadzili tygrysa do Chelsea i od tego czasu para jest nierozłączna. Kiedy Anthea wypuszcza Chelsea z klatki, pies natychmiast biegnie do Huntera. Ich gry przypominają udawane walki bez zasad: Chelsea zawsze popycha Huntera, a Hunter przeskakuje przyjaciela.

Hunter nie ma braci i sióstr, więc miał szczęście, że znalazł czworonożnego przyjaciela.

Najważniejsze, że nie jest sam. A szczeniak jest zawsze zdenerwowany, gdy zwierzęta są zamknięte w różnych klatkach w nocy.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Greatstrock / Barcroft Media

Ale zwierzęta mogą bawić się i udawać walkę tylko do pewnego wieku. Kiedy Hunter będzie miał sześć miesięcy, zostanie oddzielony od Chelsea ze względu na jego bezpieczeństwo. Niestety ryzyko jest zbyt duże, że dorosły Hunter zabije Chelsea – już podczas zabaw próbuje złapać szczenię za gardło.

Ale do tej pory Chelsea nie brał na poważnie wszystkich zabaw Huntera. Anthea dba o to, aby szczeniak nie został zraniony.

Greatstrock / Barcroft Media

Mówi, że na taką przyjaźń wystarczy sześć miesięcy. Po dojrzewaniu zwierzęta stracą potrzebę gier i zaczną poważnie gryźć.

Oto film o tej przyjaźni:

Czytaj: W Wielkiej Brytanii można spać w towarzystwie lwów i tygrysów