Mosty dla zwierząt, aby mogły bezpiecznie przekraczać autostradę

0
1086

Autostrady są istotną częścią każdego miasta i miasteczka na świecie, ponieważ są częścią lokalnej infrastruktury, a dla wielu ludzi są częścią codziennego życia, podróży z domu do pracy i z pracy do domu. Nie są jednak pozbawione wad, a jedną z największych jest to, że drogi te często przecinają siedliska zwierząt, co dla niektórych może powodować druzgocące skutki, nie wspominając o zagrożeniu zarówno dla zwierząt, jak i ludzi, ale na szczęście istnieje rozwiązanie, które staje się coraz bardziej powszechne.

Często myślimy o mostach jako konstrukcjach, które są używane po to, abyśmy my ludzie, przechodzili z jednego miejsca do drugiego podczas przekraczania przeszkody, takiej jak np. rzeka.

Na szczęście na świecie na autostradach powstaje coraz więcej mostów dla zwierząt. Jest to świetny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa zwierzętom, ludziom i ekosystemowi.

Szacuje się, że w samych Stanach Zjednoczonych jedna piąta powierzchni to systemy drogowe, takie jak autostrada. A zderzenia pojazdów ze zwierzętami kosztują łącznie 8 miliardów dolarów rocznie.

Z tego powodu przejazdy podziemne mają sens, ale nie wszędzie można je zrobić. Pierwsze mosty dla zwierząt zaczęły powstawać we Francji już w latach 50. XX wieku.

Inne kraje, w tym Stany Zjednoczone, wykorzystują w ciągu ostatnich 30 lat wiadukty jako sposób ochrony dzikiej przyrody, szczególnie w Parku Narodowym Banff. A na Wyspie Bożego Narodzenia w Australii mosty zapewniają bezpieczne przejście przez ruchliwą trasę ponad 50 milionom czerwonym krabom.

Przewiń w dół, aby zobaczyć przykłady bezpiecznych mostów dla zwierząt z całego świata.

Czytaj: W Holandii zbudowali most wodny, który łamie wszystkie prawa fizyki

Konserwatorzy tworzą wiadukty z dziką przyrodą, aby zatrzymać fragmentację siedlisk i zminimalizować zderzenia zwierząt z pojazdami.

Park Narodowy Banff, Alberta, Kanada
Belgia
New Jersey
Holandia
Niemcy
Park Narodowy Banff, Alberta, Kanada
Montana
Holandia
Holandia
Wyspa Bożego Narodzenia, Australia
Waszyngton

Ten film o Parku Narodowym Banff w Kanadzie wyjaśnia korzyści płynące z przekraczania dzikiej przyrody.

Źródło

Czytaj: TEN NIESAMOWITY MOST ZAMIENIA SIĘ W TUNEL I ŁĄCZY DANIĘ I SZWECJĘ